Головна Здоров'я Гіперемія шкіри обличчя: причини і симптоми захворювання

Гіперемія шкіри обличчя: причини і симптоми захворювання

mamabook
2639 Переглядів
розацеа

розацеаВиди почервоніння на шкірі можуть відрізнятися в залежності від причини, які їх викликають. В одних випадках гіперемія має чітко визначені червоні плями, які можуть займати майже все обличчя. При постійній гіперемії, окрім зміни кольору шкірних покривів, додаються й інші неприємні симптоми:

  • Свербіж.
  • Лущення шкіри.
  • Сухість шкіри.
  • Больове відчуття.

Які захворювання провокують гіперемію шкіри

Порушення гормонального фону

Нерідко гіперемія спостерігається у вагітних, дівчаток-підлітків, а також жінок старшого віку в період менопаузи. Всі ці групи пацієнтів страждають від порушення гормонального фону. Такі ендокринні захворювання, як цукровий діабет і гіпотиреоз, завжди супроводжуються почервонінням на обличчі.

Дерматологічні захворювання

Часто гіперемія є лише вторинним симптомом, що виникає при різних видах захворюваннях шкіри – розацеа, псоріаз, дерматит, купероз, екзема.

Інфекційні захворювання

Гіперемія шкіри може бути тимчасовим явищем і з’являється у момент грипу, вітрянки, скарлатини, кору. Також гіперемія – чіткий симптом підвищеної температури тіла, яка характерна для будь-яких інфекцій.

Хвороби печінки

Лікарі-терапевти відразу ж запитують у людей із червоною шкірою обличчя про стан шлунково-кишкового тракту та пальпують живіт. Надмірне почервоніння – ознака хвороби печінки й підшлункової залози.

печінка

Харчова алергія

На відміну від будь-якого іншого виду алергії, харчова може проявлятися роками. Алергенний продукт, який постійно надходить в організм маленькими дозами, провокує відповідну реакцію імунної системи. Тому в алергіків майже завжди червоне обличчя.

 Підвищений тиск

Гіпертоніки страждають від ламкості судин, звуження їхнього просвіту, втрати еластичності. У таких пацієнтів обличчя й шия завжди червоні. Якщо гіперемія різко посилюється, то може сигналізувати про критичне підвищення артеріального тиску. У таких випадках почервоніння – передвісник гіпертонічного кризу.

Побічні ефекти

Деякі сильнодіючі лікарські препарати також можуть викликати тривалу й стійку гіперемію шкіри обличчя. Якщо ви проходите курс лікування і вперше помітили сильне почервоніння шкіри, то вивчіть побічні ефекти від прийому ліків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива

плашка

Читайте також