Гіперемію обличчя не класифікують як окреме захворювання. Почервоніння є вторинною супутньою ознакою. Тому медикаментозне лікування гіперемії проводиться крайнє рідко. Дуже важливо звернутися вчасно до спеціаліста потрібного профіля й встановити істинну причину змін зовнішнього вигляду шкірних покривів.
Якщо це порушення гормонального фону, то лікар-ендокринолог проведе відповідну корекцію. При харчовій алергії гіперемія проходить самостійно, коли проводиться корекція раціону.
Якщо постійне почервоніння викликає стрес, надмірна нервозність, то вам необхідно переглянути свій режим і прибрати подразники.
У випадках, коли гіперемія сильно виражена і може супроводжуватися свербінням, лікар може призначити використання препаратів для підвищення мікроциркуляції крові. Це «Агапурин», «Радомін», «Гелофузин». Але не можна займатися самолікуванням – оптимальний засіб від гіперемії у вашому випадку повинен підібрати саме лікар.
Ходити з постійно червоним обличчям – неприємне відчуття. Що робити, якщо діагностика та лікування основного захворювання вимагають багато часу? Прибрати почервоніння можна за допомогою народних засобів.
Рецепт 1. Компрес з мати-й-мачухи
Ця лікарська рослина має заспокійливий ефект, здатна впливати на капілярну сітку й освітлювати шкіру. Для отримання стійкого ефекту компреси слід виконувати курсами – по 8-10 процедур із перервою в один день. Для приготування компресів потрібно використовувати сухе листя рослин.
3 ст.ложки подрібненої мати-й-мачухи залити 200 мл кип’ятку. Дати рідині постояти 30 хвилин. Після цього процідити. Візьміть марлю й складіть учетверо. Всередину покладіть шар вати, змочений у трав’яному настої. Покладіть компрес до чистої шкіри обличчя й тримайте 20-30 хвилин.
За таким же принципом можна робити компреси, використовуючи замість мати-й-мачухи інші рослини – кропиву чи буркун.
Рецепт 2. Лосьйон з лопуха
Візьміть 100 свіжого листя лопуха та пропустіть через м’ясорубку чи подрібніть у блендері. Отриману кашу покладіть в марлю, згорнуту в декілька шарів, і вичавіть сік. Візьміть 2 капсули вітаміну Е, розкрийте голкою і вичавіть вміст у сік лопуха. Додайте ½ ч.ложки оливкової чи кокосової нерафінованої олії. Змішайте та тримайте засіб у холодильнику.
Щовечора перед сном вмивайте шкіру, після чого протирайте ватним диском із лопуховим лосьйоном. Використовувати засіб можна 14 днів і робити перерву на 2-3 тижні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому гречка на вечерю шкідлива