Гінгівіт у дітей – поширена проблема, яка діагностується у дітей різного віку. При гінгівіті слід негайно звернутися до лікаря. Швидку й ефективну терапію можна провести після чітко встановленого виду захворювання. Наш сайт Mamabook підкаже, як розпізнати гінгівіт у дитини.
Що таке гінгівіт
Це захворювання відноситься до категорії «дитячих» і рідко зустрічається в дорослому віці. Патологія проявляється у вигляді запалення ясен, яке часто призводить до ускладнень.
Найчастіше гінгівіт зустрічається у дітей-дошкільнят, тобто у віці від 2 до 6 років. Це пов’язано із періодом, коли в ротовій порожнині дитини відбуваються складні біологічні процеси й зміни (ростуть молочні зуби, які потім змінюються на постійні). Друга пікова фаза гінгівіту припадає на підлітковий вік. І вона пов’язана з різкими гормональними стрибками, що призводить до підвищення чутливості тканин пародонту.
Причини гінгівіту у дітей
Помилково пов’язувати цю проблему виключно з поганою гігієною ротової порожнини. До розвитку патології може призвести чимало факторів. І нерідко гінгівіт є комплексною проблемою.
Що провокує гінгівіт у дітей:
- Аномалія розвитку щелепи (проблема кучності зубного ряду, неправильний прикус).
- Неправильне дихання – з постійно відкритим ротом.
- Дефіцит мінералів у дитячому раціоні.
- Неякісно виконане плобмування.
- Регулярні опіки слизової через вживання гарячої їжі, напоїв.
- Травмування зубів неправильно підібраною щіткою.
Нерідко дитячий гінгівіт можуть провокувати й приховані фактори. У цьому випадку гінгівіт буде лише супутнім симптомом, наприклад, при цукровому діабеті, тонзиліті в хронічній формі, дисбактеріозі.
Як розпізнати гінгівіт
Перший тривожний сигнал – кровоточивість ясен, набряки. Але перебіг хвороби може бути різним, оскільки кожному виді (формі) гінгівіту властива своя симптоматика.
Катаральний гінгівіт
Найпоширеніший вид. Найчастіше зустрічається в період прорізування зубів, зміни молочних на постійні.
Симптоми катарального гінгівіту:
- Сильний зуд, подразнення в зоні ясен.
- Поява неприємного запаху ротової порожнини.
- При кожному чищенню зубів спостерігається кровоточивість.
- У дитини змінюються смакові відчуття.
Виразковий гінгівіт
Це запущена стадія катарального гінгівіту. Через різке зниження імунітету погіршується стан слизової. Спровокувати цю форму можуть інфекційні захворювання – грип, ГРЗ, стоматит, ангіна. Виразковий гінгівіт вимагає негайного та складного лікування, оскільки він швидко переходить у некротичну стадію: омертвіння м’яких тканин ясен.
Типові ознаки виразкового гінгівіту:
- Дуже сильно набрякають ясна.
- Дитина скаржиться на сильний біль під час їжі, чистки зубів.
- Постійна кровотеча.
- Ясна покриваються характерним нальотом сіро-зеленого кольору.
Гіпертрофічний гінгівіт
Класичні симптоми – це кровоточивість, дуже болять ясна. Але при цьому помітне нетипове розростання ясен, яке вже перекриває зубні коронки.
Атрофічний гінгівіт
Це повна протилежність гіпертрофічній формі. У цьому випадку ясна недорозвинені, що призводить до оголення зубних шийок. При цьому і кровотеча, і біль не так сильно виражені.
Профілактика гінгівіту в дітей
- Регулярне дотримання правил гігієни. Чистити зуби потрібно з появою перших зубчиків. Привчіть дитину полоскати зуби після прийому їжі, а чистити – двічі на день.
- Проконсультуйтеся з дитячим стоматологом стосовно вибору якісних зубних щіток, які не провокують травмування ясен.
- Уникайте агресивні фторвмісні засоби для чищення. Дітям потрібні спеціальні пасти й порошки, які відповідають їхньому віку.
- Профілактичні огляди в спеціаліста дуже важливі. Відвідуйте дитячого стоматолога двічі на рік.
- Харчування дитини – дуже важливий момент. Забезпечте повноцінний раціон, враховуючи сезонність. Їжа повинна бути з вітамінами, великим спектром мінералів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому хліб шкідливіший для зубів, ніж шоколад