Головна Здоров'я Геморой: симптоми, стадії захворювання та лікування

Геморой: симптоми, стадії захворювання та лікування

mamabook
257 Переглядів
геморой

геморойГеморой відноситься до переліку найпоширеніших захворювань. Цій хворобі характерне атипове (непомірне) збільшення гемороїдальних сплетень, що локалізовані в прямому кишечнику. Висловлюючись простіше, це різновид варикозного розширення вен. Оскільки венозний відтік порушено, то в сплетеннях накопичується і застоюється кров. Тут можливе утворення тромбу. Окрім кровотечі й збільшення в розмірах, сплетення ще й стають причиною больових відчуттів. Застосовуючи препарати від геморою, можна добитися зменшення вузлів та вирішити проблему їхнього виходу назовні – за межі прямого кишечнику.

Також деякі засоби, приміром, свічки дозволяють попередити розвиток захворювання при вчасній профілактичній терапії. Свічки від геморою традиційно призначають у період вагітності, аби уникнути патології.

Яка симптоматика захворювання

Перші ознаки утворення гемороїдальних шишок – дискомфорт під час дефекації. У калових масах часто з’являються сліди крові. У здорової людини гемороїдальні сплетення знаходяться усередині кишки. Але при розвитку патології шишки випадають назовні. Вони збільшені в розмірах, часто стають причиною кровотечі.

Інші симптоми – це свербіж, біль навколо анального отвору. Він покривається численними мікротріщинами й перетворюється на постійно відкриту рану. Подразнення лише посилюється при контакті з цупким туалетним папером і навіть ніжною білизною. Аби швидко знатия больові відчуття, застосовуються спеціальні свічки зі анестетиками в складі. Великий вибір спеціалізованих ліків від геморою пропонує мережа аптек ama.dp.ua.

Які існують стадії?

Розрізняють декілька стадій геморою. Вирішити проблему найлегше на 1-ій, але в цей період більшість пацієнтів через незнання ігнорують перші прояви хвороби.

  • I стадія. У цей період шишки можуть тимчасово з’явитися, а також самостійно зникнути. При дефекації відчувається дискомфорт, але кров відсутня.
  • II стадія. Незначні кровотечі стають частими. Вузли вже випадають самостійно при кожному процесі дефекації. Такі шишки з’являються ззовні після силового тренування, носіння важких предметів.
  • III стадія. Постійні набряки та запалення заднього проходу. Кров йде активно. Больові відчуття заважають комфортно спати й сидіти.
  • IV стадія. Кровотечі часті, рясні. Ране не встигають загоюватися, постійний запальний процес. Навіть у стані спокою в людини не минають свербіж, біль, пульсація в шишках.

лікар

Як лікують геморой

Терапія потрібна комплексна. Зазвичай вона передбачає, що будуть застосовуватися кортикостероїди. Це засоби, які показані при порушеннях венозного кровообігу, використовуються як ангіопротектори.

Якщо лікуються 1 чи 2 стадії геморою, то для пацієнта достатньо курсу ректальних свічок і вирішити проблему з гіподинамією. Також потрібна корекція харчування, аби уникнути проблеми хронічного запору.

Значно важкі стадії вимагають комбінованих лікувальних препаратів. Підбираються варіанти, які вирішують ряд задач: прибрати запалення, зупинити кровотечу, понизити больові відчуття. Додатково застосовуються гелі та мазі-антисептики.

Запущена стадія патології вже вимагає оперативного (тобто хірургічного) лікування.

Читайте також