Головна Релакс Гарячі боки холодильника: у чому причина перегріву обладнання?

Гарячі боки холодильника: у чому причина перегріву обладнання?

mamabook
160 Переглядів
холодильник

холодильник

За перших ознак перегріву холодильника, власник техніки бажає якнайшвидше виправити ситуацію і повернути обладнання в нормальний режим роботи. Це цілком зрозуміла поведінка. Але варто розуміти, що холодильник – обладнання, робота якого за своїм принципом нагадує тепловий насос. Шляхом охолодження тепла назовні, здійснюється охолодження холодильника, що цілком нормально.

Але бувають ситуації, коли температура стінок перетинає допустимі норми. Перегрів призведе до виходу апарата з ладу, дорогого ремонту або заміни окремих агрегатів. Тому, в разі, коли гріється холодильник, важливо своєчасно звернутися за допомогою до сервісних служб,аби відремонтувати холодильник.

Як виправити перегрів холодильника

Як виправити перегрів холодильника

Причинами нагріву холодильника, які ніяк не пов’язані з поломкою і не потребують втручання сервісної служби, стають:

  • після розморожування, обладнання починає працювати в посиленому режимі
  • у холодильну і морозильну камеру завантажено занадто багато продуктів, а отже, доводиться виробляти більше холоду
  • продукти, відправлені на зберігання, ще не встигли охолонути, спричиняючи перегріви
  • перегрів спричиняє активована функція швидкого заморожування (якщо вона передбачена, звісно, моделлю обладнання)
  • порушений теплообмін унаслідок того, що в морозильній камері утворилася сильна крига
  • нещільно закриті дверцята або занадто часте їх відкриття-закриття
  • встановлення режиму роботи на максимум.

Холодильник не повинен перегріватися. Тому важливо розібратися у факторах, які призвели до того, що холодильник гріється, та усунути їх у терміновому порядку. Зокрема, рекомендується встановлювати техніку відповідно до мануалів виробника. Відстань від корпусу до стін не має бути меншою за 5-10 см. Правило не можна порушувати навіть якщо техніка вбудовується в нішу. Не можна ставити техніку поруч із будь-якими приладами, які випромінюють тепло: плита, духова шафа, радіатори опалення.

Ще одним несприятливим фактором стане некомфортний мікроклімат у приміщенні, де встановлено холодильник. Якщо в приміщенні спекотно, конденсатор змушений постійно працювати, посилено гріється. При постійному провітрюванні неприємностей вдасться уникнути. Компресору буде набагато легше справлятися з поставленими завданнями, якщо перепад температур у кімнаті буде максимально згладжено.

Чому холодильник гріється між камерами?

Чому холодильник гріється між камерами?

Двокамерний холодильник тому так і називається, що складається з двох камер: холодильної та морозильної. Температура в цих відсіках кардинально відрізняється. Навіть у найякісніших апаратах, де встановлено хорошу термоізоляцію, між камерами може утворитися конденсат. Конденсат стає перешкодою на шляху до ефективного тепловідведення.

Ще однією причиною перегріву між камерами може стати пошкоджений гумовий ущільнювач. Прилипаючи до корпусу, він щоразу, під час відчинення дверцят отримує тріщини та пошкодження. Щоб запобігти подібним неприємностям, деякі виробники передбачають додатковий шар ізоляції. Також деякі моделі оснащені стрічковим обігрівачем, що встановлюється між камерами. Він може стати причиною нагрівання дверцят. Тому, якщо дверцята гріються, це не є приводом для занепокоєння.

Компресор холодильника гріється, не вимикаючись

У тому випадку, коли компресор холодильника гріється і вимикається, а температура всередині холодильника не досягає встановленого рівня, варто не витрачати час на самодіяльність і спроби виправити становище своїми силами. Найкращим виходом стане виклик фахівця, який зможе грамотно провести діагностику, визначити причину поломки і усунути її максимально швидко і вигідно.

Причинами того, що компресор холодильника гарячий можуть бути одразу кілька сценаріїв. Зокрема, вузол вийшов з ладу через зношування деталей. Також, проблема може критися в холодоагенті. Витік речовини спровокує некоректну роботу мотора і виведе його з ладу за короткий час. Ще однією причиною стане несправність термогрегулятора або обмотки електродвигуна.

Компресор гріється, а температура всередині холодильника занадто висока

Компресор гріється, а температура всередині холодильника занадто висока

Що робити, якщо компресор гріється, а холодильник перестав морозити? Насамперед перевірити найочевидніші причини такої поведінки. Зокрема:

  • чи не пошкоджені гумові ущільнювачі
  • справність датчика температури
  • чи справна кнопка розморожування.

Якщо все перераховане перебуває в належному стані, тоді причиною перегріву компресора може стати витік фреону. Недбале поводження з холодильною камерою призводить до утворення тріщин, через які витікає фреон. У таких випадках обійтися без допомоги майстра не вийде. До списку причин перегріву компресора також потрапили:

  • робота агрегату за надлишкових значень температури і тиску
  • у систему потрапило чужорідне тіло
  • олія і контрастна речовина змішані в неправильній пропорції
  • занадто мало масла у вузлі.

До поломки компресора і його подальшого перегріву призводить відсутність належного догляду за обладнанням. Наприклад, несвоєчасна заміна осушувача спровокує неправильну роботу всього вузла, а значить, до його поломки в кінцевому підсумку.

Теплообмінник, який знаходиться в задній частині холодильника, дуже швидко забруднюється. Пил, зібраний на теплообміннику, перешкоджає зрідженню холодоагенту, а отже, не дає змоги компресору охолоджуватися. Це питання можна з легкістю вирішити своїми силами, просто взявши щітку або пилосос у руки й очистивши решітку від забруднень. Залежно від моделі та принципу роботи холодильника, причиною перегріву компресора може стати блокування вентилятора або його каналу.

Ремонт компресора буде доцільним, якщо сума заміни деталей і оплати роботи, а також терміни ремонтного процесу обійдуться власнику обладнання набагато дешевше, ніж купівля нового холодильника. У деяких випадках тимчасові та фінансові витрати на ремонт настільки великі, що простіше придивитися до нового холодильника.

Почему не морозит холодильник?

Почему не морозит холодильник?

Недостатньо низька температура всередині камери може стати наслідком таких подій:

  • завантажено занадто багато продуктів і обладнання не справляється з роботою в заданому режимі
  • утворився витік фреону
  • сталася деформація гумових ущільнювачів, а значить герметичність корпусу порушена
  • несправність або неправильні налаштування терморегулятора чи термодатчика.

Також до того, що холодильник не морозить, а гріє, може призвести часткова закупорка системи. Іноді, ущільнювачі в порядку, продуктів не багато, фреон на достатньому рівні, а температура все одно висока. У таких випадках варто звернути увагу на лапмочку. Порушений режим роботи може призвести до того, що лампочка не вимикається навіть за зачинених дверей, а отже, стає джерелом тепла всередині холодильника.

Деякі причини можна з легкістю усунути своїми силами. Деякі потребують професійного погляду і спеціальних навичок. У будь-якому разі, несправності холодильника – завжди дискомфорт і головний біль для всієї родини. Тому, виклик майстра стане найкращим виходом з неприємної ситуації.

Цією корисною інформацією поділився Київський сервісний центр “Ремонт на дому”, що займається ремонтом холодильників та інших побутових приладів.

Читайте також