Годинники зі спортивними функціями – одні з наймодніших і найзатребуваніших останнім часом. Активний спосіб життя вже не перший рік у тренді, а такий годинник є відмінним помічником у тренуваннях. Додаткові функції, якими він оснащений, допомагають у тренуваннях та заняттях спортом. Як саме та у яких випадках їх можна використовувати? Про це ми й розповімо нижче.
Для бігу
Повноцінне тренування бігуна практично завжди передбачає стеження за часом. І спортивний годинник у цьому найкращий помічник. Ось лише кілька сценаріїв використання його функцій при заняттях бігом:
- фіксація часу, протягом якого було подолано певний відрізок відстані;
- стеження за загальним часом тренування;
- оповіщення про те, що час пробіжки закінчився (наприклад, сигналом таймера або будильника).
Для бігунів спортивні варіанти є оптимальними ще й тому, що мають ергономічний дизайн. Вони легкі та зручні, добре облягають зап’ястя. Кожен хто хоч раз займався цим видом спорту знає, наскільки важливим є почуття комфорту під час бігу. Коли на руці нічого не бовтається та не заважає рухам.
Для велоспорту
Тут використовується приблизно той самий функціонал, що й для бігунів. Зручними є гібридні моделі, які мають кварцовий механізм і невеликий електронний дисплей. Завдяки такій комбінації можна паралельно відстежувати поточний час та показники таймера або секундоміра.
Більшість спортивних моделей має циферблат, що добре читається, з великими стрілками або електронними індексами. Швидко поглянути на годинник і дізнатися про час – досить важливий момент для велосипедистів. Адже коли їдеш на великій швидкості, то потрібно якнайшвидше повернути руку назад на кермо, після того як подивився на годинник.
Для плавання та дайвінгу
Ключова функція для зайняття водними видами спорту – наявність водонепроникності. Тут важливо розрізняти просто плавання у басейні з дайвінгом та пірнанням на велику глибину. Тому що необхідний ступінь водонепроникності в годинниках у цьому випадку буде різним. І чим він вищий, тим дорожча модель.
Під час плавання не завжди є можливість глянути на циферблат, навіть мигцем. Тому тут важлива функція вібросигналу. Можна встановити сигнал будильника на певний час (наприклад, на закінчення тренування) і годинник легкою вібрацією сповістить про його настання під час запливу. Моделі з такою функцією є у Casio.
Для альпінізму
Для альпіністів дуже корисним може виявитися компас – для орієнтації по сторонах світу. У таких моделях, як Skmei 1356AGPK, він розміщується на браслеті. Причому сам браслет у цьому годиннику зроблений з паракорду. Якщо розплутати браслет, то шнур може стати у пригоді в деяких екстремальних ситуаціях.
У горах часто буває погана видимість та туман. Електронні спортивні моделі зазвичай мають підсвічування, яке дозволяє дізнатися час навіть в умовах непроглядної темряви. До речі деякі спортивні екземпляри мають батарею, що заряджається від сонця. Тому можна не перейматися автономністю.
Для фітнесу
Багато сучасних моделей для спорту мають крокомір і лічильник калорій. Такі функції стануть у пригоді тим, хто стежить за своєю фігурою та щоденною витратою калорій, а також займається фізичними вправами. Офісна робота та навчання часто є причинами малорухливого способу життя. А відсутність фізичної активності, своєю чергою, викликає проблеми зі здоров’ям.
Наявність крокоміра дозволяє контролювати кількість пройдених кроків протягом дня. У ході досліджень було встановлено, що для того, щоб підтримувати достатній рівень активності, людині потрібно щодня робити 10 000 кроків. Годинник з такою функцією дозволяє контролювати цей показник.