Фольга – звична річ на нашій кухні. Це один із найпопулярніших у світі матеріалів для приготування та зберігання їжі. Проте численні дослідження довели, що алюмінієва фольга не є інертним матеріалом, особливо під дією високих температур. Тож коли ви наступного разу захочете загорнути картоплю чи запекти яблуко в духовці, то вам варто обрати інший спосіб приготування їжі. Наприклад, гриль, відварити овочі в мундирі чи використовувати пергамент.
Звичайно ж, потрапляння алюмінію в наш організм має накопичувальний ефект. Отруєння металом не станеться після першого ж використання фольги в духовці. Проте з кожним разом рівень небезпечного металу в організмі буде збільшуватися.
Наш сайт Mamabook розповість, чим харчова фольга для запікання так небезпечна для нашого здоров’я.
Небезпека для мозку
Алюміній – нейротоксичний важкий метал, пов’язаний із розвитком хвороби Альцгеймера. Також цей токсин впливає на функціонування всієї центральної нервової системи, тож може призвести до порушення координації, пам’яті, рівноваги.
Шкодить кісткам
Також алюміній здатен накопичуватися в кістках. При цьому він буде витісняти кальцій. Тож зниження рівня кальцію плюс токсичність алюмінію призведуть до запалень суглобів (артрити).
Небезпека для легень
Вдихання випарів алюмінію, які надходять у повітря на кухні в процесі випікання в духовці, з часом призводять до респіраторних захворювань. Наприклад, одна з причин бронхіту – це механічне ураження слизової легень. Також випари алюмінію може стати причиною розвитку фіброзу легень.
Як алюміній потрапляє до організму
Разом із їжею, яку ви знімаєте з поверхні гарячої фольги, відриваються і мікроскопічні луски. Саме так поводить себе фольга, коли нагрівається. Через високу температуру в матеріалі з’являються невеликі тріщини – алюмінієва луска відпадає та потрапляє в їжу.
Хімічний вплив
Алюміній активується під дією кислотних продуктів (лимонний сік), багатьох спецій. Учений Есам Зубаїді, який досліджував вплив харчової фольги, визначив, що вона може передавати в їжу до 400 мг алюмінію за один раз!
Хоча Всесвітня організації здоров’я називає максимально допустиму денну дозу – 60 мг алюмінію.
Також було доведено: чим вище температура нагрівання, тим більше металу знаходиться у вашій страві. Окрім цього, учений Есам Зубаїді порадив у жодному випадку не використовувати фольгу навіть для зберігання таких сирих продуктів, як помідори, страви зі спеціями, цитруси. З причини небезпеки, яку створює токсичний алюміній, учений радить не користуватися алюмінієвим посудом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 видів ліків для екстреного порятунку, які завжди повинні бути в домашній аптечці, офісі, автомобілі