Головна Здоров'я Ендометріоз: які причини та як розпізнати захворювання

Ендометріоз: які причини та як розпізнати захворювання

mamabook
157 Переглядів
диарея

диарея

Ендометріоз – у списку найпоширеніших патологій органів репродуктивної жіночої системи. Цей хронічний стан характеризується надмірним розростанням внутрішнього шару стінок матки за межі органу. Найчастіше це відбувається в зоні тазових органів: яєчники, товстий кишківник та суміжні тканини. В особливо складних випадках ендометріоз здатен розповсюджуватися навіть за межі органів малого тазу. Діагностикою та лікуванням ендометріозу займається гінеколог у Миколаєві. Що слід знати про симптоматику захворювання, аби вчасно звернутися до фахівця?

Які головні ознаки ендометріозу?

Захворювання може проявлятися складною симптоматикою. Зазвичай пацієнтки називають лікарю декілька скарг та ознак. У залежності від давності розвитку патології,  вираженість симптомів може варіювати від легких до важких. Також симптоматика частково відрізняється в жінок різних вікових груп, що також слід враховувати під час консультації та огляду в лікаря. Найчастіше ендометріоз матки розпізнають за сукупністю таких скарг:

Біль. Проявляється як дисменорея, тобто сильні та тривалі больові відчуття під час кожної менструації. Це може бути сильний біль, який не полегшується стандартними засобами-анальгетиками чи спазмолітиками. Також жінка може страждати від больових відчуттів під час інтимної близькості. І це важливий симптом, аби якнайшвидше звернутися до лікаря-гінеколога.

Нестабільність менструаційного циклу. Ендомтеріоз часто провокує порушення в персональному графіку. Може скоротитися або, навпаки, збільшитися кількість днів менструації. Жінки можуть помітити аномальну кількість крові, посилену кровотечу.

Порушення травлення. Це неспецифічні симптоми, на які звертають увагу лиш досвідчені лікарі. Через ендометріоз пацієнтка може скаржитися на біль чи дискомфорт при випорожненні кишечника або сечового міхура під час менструації.

Проблеми з вагітністю. Патологічний стан призводить до ускладнення вагітності, зокрема провокує повторні викидні або й жіноче безпліддя.

Інші симптоми. Якщо у пацієнтки є вище описані ознаки, то до них можуть додаватися й постійна втома, діарея, здуття.

Важливо враховувати, що симптоми ендометріозу можуть імітувати інші синдроми та захворювання, і лише кваліфікований лікар може поставити правильний діагноз. Звертаючись у медичний центр “Здраво” у Миколаєві, пацієнтки мають можливість проконсультуватися з досвідченими спеціалістами, пройти діагностику на сучасному обладнанні.

узд

Чому виникає ендометріоз

Причини патології поки не повністю з’ясовані, на сьогодні існує кілька гіпотез. Ось головні фактори, які пов’язані з виникненням ендометріозу:

  1. Зворотний потік менструальної крові (ретроградна менструація). Це одна з найбільш прийнятних теорій. Згідно з нею, частинка ендометрія, яка виходить з матки під час менструації, проникає в тазову порожнину через фаллопіїв труби, а не виходить з організму. Ці клітини можуть прикріплюватися до тканин в тазовій порожнині та викликати ендометріоз.
  2. Генетична схильність. Є свідчення, що генетика може впливати на ризик розвитку ендометріозу. Якщо у жінок в родині були випадки цього захворювання, імовірність розвитку ендометріозу може збільшитися.
  3. Вроджені аномалії. Деякі жінки можуть мати аномалії в структурі свого ендометрію з народження, що може сприяти розвитку ендометріозу.
  4. Системні запалення. Хронічні запальні процеси в інших органах та системах можуть впливати на формування ендометріозу.
  5. Збої в роботі імунітету. Зміни в імунній системі можуть впливати на розвиток захворювання, оскільки ендометріоз виникає, коли імунна система не може ефективно впоратися з розсіянням клітин ендометрія в позаматковий простір.
  6. Естроген. Є думки, що естроген, жіночий гормон, може впливати на розвиток ендометріозу, оскільки ця хвороба зазвичай проявляється під час репродуктивного віку, коли рівень естрогену в організмі жінки є високим.

Читайте також