Головна Дошкільнята Дитячі вуличні майданчики: види та критерії безпеки

Дитячі вуличні майданчики: види та критерії безпеки

mamabook
341 Переглядів
майданчик

майданчик

Рух – основа дитячого здоров’я. І забезпечити регулярну фізичну активність дитини можна лише в ігровій форсі. Тому якісне та багатофункціональне вуличне спортивне обладнання є базовим і популярним рішенням для міських парків, дитячого садочка, дачі чи котеджа. Популярність дитячих гральних майданчиків дозволяє встановлювати їх як на приватних, так і громадських зонах відпочинку. Компанія https://goida-da.com спеціалізується на благоустрої вуличних та розробляє унікальні проекти спортивного, ігрового напрямків. Це можуть бути дитячі майданчики, інклюзивні парки, ігрові зони на території ЖК, канатні комплекси.

Що враховувати, якщо ви запланували організацію вуличної зони для дітей? Які види майданчиків та атракціонів популярні сьогодні?

Різноманіття вуличних комплексів

Одна з головних переваг дитячого спортивного обладнання для вулиці – можливість забезпечити різні види рухів. У процесі гри на майданчику в тілі задіяні всі групи м’язів. Вдало спланована вулична зона дозволяє поєднати спортивні та ігрові архітектурні форми. А це можливість відвідувати майданчики дітям різних вікових груп.

Базові ігрові елементи та їхнє призначення:

  • Гойдалки. У залежності від розміру грального майданчика, встановити можна одиночні, здвоєні чи групові гойдалки. Для дитячого садочка найчастіше обирають балансири різних видів.
  • Каруселі. Це один із найпопулярніших вуличних атракціонів для дітей дошкільного віку. Вони ефективно стабілізують вестибулярний апарат, стимулюють розвиток опорно-рухової системи.
  • Гірки. Універсальне рішення, яке підходить і для малюків, і для активних дітей середньої шкільної групи.
  • Пісочниці. Щоден вуличний майданчик не може обійтися без цієї зони. Ігри з піском забезпечують розвиток дрібної моторики та творчих здібностей.
  • Будиночки. Відрізняються різноманіттям дизайнів. Замовити можна у вигляді різних тварин, машинок або класичних альтанок. Перевага будиночків – у захищеності від негоди та сонця.
  • Ігрові комплекси. Це найпопулярніше спортивне обладнання для вуличних зон, яке передбачає присутність різних функціональних зон. Дозволяють створювати індивідуальні проекти, враховуючи кількість і вік дітей.

майданчик

Переваги дерева

Помилково вважати, що обладнання для спортмайданчиків на вулиці повинно виготовлятися виключно з металу. Сьогодні популярні комплекси в еко-стилі. Вони мають ненав’язливий дизайн, прості формі, функціональність, а акцент зроблено на використанні натуральних матеріалів.

Дерево – основний та найменш травматичний матеріал для ігрових комплексів, що розраховані на діток дошкільної групи. Сучасне вуличне спортивне обладнання для дитсадків виготовляється із вологостійкого дерева, що обробляється спеціальними захисними покриттями.

Плюси дерев’яних ігрових зон:

  • нетоксинчі та гіпоалергенні;
  • у холодну погоду залишаються приємні на дотик;
  • не вигорають під дією прямих сонячних променів;
  • стійкі до дощу та снігу;
  • не гниють та не руйнуються від дії комах-шкідників.

Читайте також