Початок менопаузи дається кожній жінці нелегко. Гормональна перебудова та поступове згасання репродуктивної функції відображається на всьому організмі. Тому так важливо уважно та дбайливо ставитися до свого здоров’я у цей період. Неприємні симптоми клімаксу, зміна зовнішності негативно відбиваються на настрої жінки та її емоційному фоні. На біохімічному рівні через зниження вироблення естрогенів може порушуватися обмін серотоніну та дофаміну, що є органічною причиною так званої «естрогенної депресії» під час менопаузи. На сайті https://klimadynon.com.ua/depressiya-pri-klimakse/ більш детально описана ця проблема та ефективні методи її вирішення.
Лікарі виділяють 3 типи депресії в клімаксі:
- психогенна;
- ендогенна;
- інволюційна.
Ознаки депресії в жінки при клімаксі проявляються апатією, хронічною втомою, поганим настроєм, безсонням, тривожним станом. Зростають невпевненість у собі, плаксивість. Ці прояви лише посилюються, якщо на цей період припадає виїзд дорослих дітей з батьківського дому чи зростає незадоволення власною нереалізованістю в кар’єрі.
Разом з емоційним станом змінюється й зовнішність: шкіра втрачає пружність, активно проявляється сітка зморшок, волосся випадає. У клімакс з’являються інші проблеми зі здоров’ям:
- регулярні «приливи»;
- посилене потовиділення;
- стрибки артеріального тиску;
- запаморочення;
- швидкий набір зайвої ваги;
- прогресуючий остеопороз.
Не кожна жінка може прийняти себе нову. Тому розвивається депресія, яка вимагає серйозного лікування.
Терапія при клімаксі
Аби впоратися з проблемою, необхідно звернутися до декількох спеціалістів:
- Енкдокринолог призначає перелік необхідних аналізів щодо роботи ендокринних залоз. За необхідності, виписує гормональну терапію. Важливо приймати не синтетичні, а біодентичні (ті, що відповідають хімічному складу жіночого організму).
- Кардіолог допоможе запобігти розвитку гіпертонічних кризів, які стають нормою в період менопаузи.
- Невропатолог вирішить проблеми, пов’язані з нервозністю, тривожними станами, безсонням, хронічним стресом.
Дуже важливо розуміти, що під виглядом проявів менопаузи маскують серйозні захворювання різних органів і систем. У період клімаксу жінці слід ставитися до свого здоров’я з особливою увагою. Аби запобігти важкому емоційному стану, обов’язково потрібно нормалізувати гормональний фон.