Головна Дошкільнята Чим настільні ігри корисні для дітей та дорослих: 5 важливих навичок від гри

Чим настільні ігри корисні для дітей та дорослих: 5 важливих навичок від гри

mamabook
210 Переглядів
іграшки

alias

Доведено, що діти найкраще засвоюють новий матеріал та пізнають світ у процесі гри. Ще в найменшому віці вони в наслідують батьків, копіюють їхню поведінку та переносять у гру. У 5-6 років вони отримують чимало навичок і знань, аби застосувати їх у різноманітних настільних іграх. Незважаючи на розвиток інтернет-розваг, варто якнайменше часу проводити в сімейному колі. Адже безліч цікавих головоломок та ігрових квестів – ефективна можливість розвивати дитину творчо й інтелектуально. На сайті gameland.com.ua можна підібрати ігри, які максимально вдало підходять дитини до її темпераменту, віку та мислення.

Користь настільних ігор для дорослих

До речі, думка, що грати потрібно лише в дитинстві є помилковою. Гарний приклад – це різні ігрові програми для пациєнтів, які перенесли інсульт. Аби відновити мозкову діяльність, людям похилого віку пропонують численні ігри на логіку. Серед них – шахи, доміно, лото тощо. Адже тренувати мозок, як і тіло, потрібно у будь-якому віці. І якщо для гарної фізичної підготовки слід відвідувати тренажерні зали, то мозок загартовують через постійну стимуляцію та отримання нових навичок.

Чим корисні настільні ігри для дорослих:

  • збереження когнітивних функцій мозку;
  • гарна емоційна розрядка, профілактика стресу;
  • тренування пам’яті;
  • покращення концентрації уваги.

Чому варто обирати дітям настільні ігри

Обов’язково пропонуйте настільні ігри дітям різного віку. А ще краще – грайти із ними разом у сімейному колі. Як настільні ігри впливають на дітей? Які вміння вони здатні сформувати?

Вміння програвати

Сучасні діти хочуть утримувати все й відразу. А будь-які невдачі доводять до сліз та тривалих істерик. Граючи в настільні ігри разом із однолітками, дитині доводиться вчити приймати поразку достойно. А головне – робити правильні висновки, аналізувати, аби наступного разу не припускатися своїх помилок. Терпіння, вміти бути спостережливим, не опускати рук – ось що формує настільні гра в дитині. І ці навички будуть їй корисними й у дорослому житті.

настольная игра

Комунікативні навички

Дуже важливо вміти слухати своїх суперників та союзників, вміти з ними домовлятися. Чимало настільних ігор побудовано на принципі взаємодії гравців. Це необхідно, аби в майбутньому дитина змогла знайти спільну мову практично з будь-яким співрозмовником та не боялася висловлювати власну позицію. Вміння домовлятися в грі чудово впливає на розвиток лідерських якостей в реальному житті.

Модель поведінки

Бути стратегом – значить йти до цієї здібності усе своє життя, починаючи змалечку. Приміром, класичні ігри «Монополія», «Капіталіст» дають дитині розуміння, як працює бартер, як потрібно домовлятися, рахувати власні кошти. Дитина створює заготовки-діалоги, які в реальному житті також допомагають виходити зі скрутних ситуацій.

шахматы

Розвиток мислення

Будь-яка настільна гра передбачає інтелектуальний розвиток, задіює логічне мислення. Навіть ігри, побудовані на творчих здібностях, змушують давати аналіз подіями, брати до уваги правила та хід гри.

Що корисного дають настільні ігри дітям:

  • розширюють словниковий запас;
  • допомагають освоїти усну лічбу;
  • дають просторове мислення про форми, розміри, об’єми предметів;
  • розвивають логіку, підприємницькі якості;
  • чудовий спосіб розвивати швидкість реакції.

кубики

Запам’ятовування нового

Велика частина ігор пов’язана з реальними подіями з історії, культури, мистецтва, факти з життя тварин і рослин, інформація про географічні об’єкти. Багато сюжетів побудовані на казках, міфах, легендах. Тому з настільними іграми легко вчити алфавіт, іноземну мову, вчитися писати та рахувати. Настільні ігри – це ефективний спосіб отримати нові знання та закріпити їх на практиці.

Читайте також