Головна Здоров'я Чим корисний червоний чай і яка його денна норма

Чим корисний червоний чай і яка його денна норма

mamabook
507 Переглядів
чай

чайОсобливу любов червоний чай завоював серед китайців, не менш популярний він і в багатьох східних країнах. Мешканці Єгипту вважають цей напій цілющим від багатьох хвороб. Важливо знати деякі таємниці прийому червоного чаю, аби він міг дати організму максимальну користь. Також важливо знати, що якість червоного чаю впливає на його цінні властивості. Підібрати сертифікований продукт ви можете на сайті https://tea.ua/. Ми ж розповімо, які види чаю бувають і який його склад.

У чому користь червоного чаю

Мешканці Європи помилково вважають цей напій різновидом чорного чаю. Він дійсно виглядає темним. Проте лише китайці вміють заварювати червоний чай правильно, завдяки чому напій має темно-рубіновий відтінок.

Червоний чай проходить спеціальну підготовку та потужну ферментацію. Розрізняють декілька видів червоного чаю – і кожен із них відрізняється не лише методами сушки, але й цілющими властивостями.

Види червоного чаю:

  • Улун. Його ще називають бірюзовим, оскільки він має властивості червоного чаю, проте виглядає як зелений. Через нерівномірну ферментацію листя улуну зберігають велику кількість кофеїну, таніну, дубильних речовин. Напій ідеально підходить при апатії, тривалому впливі стресу, сезонній депресії, фізичному виснаженні, частому запамороченні, гіподинамії.
  • Кімун. Унікальний червоний чай, який ще називають імператорським. Не такий терпкий на смак, як улун, оскільки містить значно менше кофеїну. Це чудовий напій для профілактики метеоризмів. Кімун зніжує спазми кровоносних судин, нормалізує артеріальний тиск.
  • Ройбуш. Це найпопулярніший сорт червоного чаю серед європейці та американців. Він не містить кофеїну, але це потужне джерело антиоксидантів. За своїми цілющими властивостями наближається до зеленого та лавандового чаю. Ройбуш чудово знімає роздратованість, допомагає боротися із безсонням. Це природня профілактика раннього старіння та онкозахворювань. Дуже м’який напій для шлунково-кишкового тракту, тому рекомендується для нормалізації перистальтики, допоможе при хронічних запорах.
  • Да Хун Пао. Це різновид імператорського сорту – дуже рідкісний вид червоного чаю. Приємний на смак, без гіркоти, багатий на вітаміни й елементи. Це дуже ефективний напій для схуднення, виведення токсинів, очищення кишечнику. Вважається чудовим засобом боротьби зі стресом.

Подивитися різні види червоного чаю ви можете на сайті Tea.ua.

вікно

Який склад червоного чаю

Цей напій унікальний, тож його неможливо замінити зеленим чи будь-яким іншими сортом. Рекомендовано чергувати з іншими видами чаю, випиваючи 1 чашку на день.

Що містить червоний чай:

  • 6 вітамінів.
  • Цінні органічні кислоти.
  • Мікро-, макроелементи (найбільше заліза, калію, цинку, селену, бору).
  • Ефірні олії.
  • Речовини-антиоксиданти.
  • Дубильні речовини.

Калорійність та денна норма

Як і більшість видів чаю, сорти червоного чаю відрізняють низькою калорійністю. Їхня енергетична цінність коливається від 16 до 19 ккал на 100 г рідини.

Якщо ви надаєте перевагу тонізуючим сортам, то можна випивати не більше 250 мл червоного чаю на день. А от популярний ройбуш можна пити в межах 350 мл на день.

Читайте також