При покупці покришок багато водіїв звертають увагу на позначку Made In, яку в обов’язковому порядку можна зустріти як на етикетці, так і на боковині покришки. Автовласники впевнені, що країна виробництва безпосередньо впливає на якість комплектуючих, які вони збираються купувати. Однак є маса нюансів, що впливають на їздові показники і експлуатаційні властивості шин. В тому числі, ці фактори залежать і від того, на якому заводі була випущена автогума.
Підробка або оригінал?
Купуючи покришки від відомих брендів зі світовим ім’ям, водії з подивом виявляють, що німецькі покришки Континенталь можуть бути зроблені де-небудь в Румунії, японські Бріджстоун – в Мексиці, а американські Гудієр – в Китаї. Це не засилля реплік, просто концерни переносять своє виробництво туди, де воно обходиться в рази дешевше. До того ж, більшість провідних шинних компаній являють собою величезні міжнародні корпорації, а їх продукція користується попитом в різних країнах світу.
Автомобільні шини стають все більш популярними, так що нові ринки відкриваються буквально щодня. Разом з тим, поставки іноді можуть бути ускладнені в силу складної геополітичної обстановки в світі. Тому виробники шин воліють переносити свої виробництва ближче до кінцевого споживача, щоб скоротити також і витрати на транспортування.
Ще одна причина, по якій заводи переносяться в інші країни в тому, що на території США і західноєвропейських країн діють досить жорсткі правила щодо встановлення мінімальної заробітної плати. У країнах, що розвиваються, можна знайти багато дешевої робочої сили, що безпосередньо впливає на здешевлення виробництва, і, як наслідок, на зниження вартості кінцевого продукту.
Яка різниця між покришками з різних країн
Численні незалежні експерти і шиновиробники заявляють, що такої різниці немає. Неважливо, випущена покришка в Італії або в Бангладеш, вона все одно буде відрізнятися передовими характеристиками, надійністю і довговічністю. Адже, перевозячи свої виробничі потужності в іншу країну, великі виробники беруть з собою і інноваційне обладнання, і передові технології, і принципи виробництва.
Крім того, виробники пильно стежать за всіма процесами на заводах, за дотриманням технологій, суворо дотримуються норм контролю якості на кожному етапі виробництва. Якщо покришки з якоїсь причини отримали брак, вся партія повертається на завод для перевипуску.
Численні незалежні тести показали, що різниця між покришкою з оригінального заводу і шиною з філії становить не більше 1,8%. Це настільки незначне з точки зору статистики значення, що на країну-виробника при покупці шин уваги можна не звертати. Більш того, фахівці відзначають, що з часом шини з філії будуть навіть краще, ніж покришки з оригінального заводу. Справа в тому, що, опинившись в певному кліматичному регіоні, інженери відомих компаній починають опрацьовувати концепцію покришок з урахуванням місцевих кліматичних і дорожніх умов.
Як бачимо, немає необхідності звертати увагу на країну-виробника при покупці шин. Але, якщо ви хочете по-справжньому оригінальний продукт від перевірених компаній зі світовим ім’ям, слід звертатися до перевірених і надійним продавцям, які дають гарантію від виробника.