Для більшості покупців усе, що менше розміром за апельсин, є мандарином. Але видова різноманітність цитрусових величезна. Тому знайти сьогодні в супермаркеті справжні мандарини не так уже й просто. Замість них масово продаються клементини. Обидва фрукти дуже схожі візуально, у них навіть близькі смакові якості. Але все є це дві різні рослини. А причина такої подібності проста: клементини – це штучно створений гібрид мандарина. Щоб отримати цей фрукт, алжирці схрестили гіркий апельсин (померанець) та мандарин. Наш сайт Mamabook роз’яснить, у чому ще відмінності фруктів.
Опис плодів мандаринів
Найпростіший спосіб розрізнити мандарин та клементин – взяти плоди в руки. М’які – це мандарини. А клементини більш пружні. Тому що в мандаринів між скоринкою та м’якоттю є губчасте біле волокно. Завдяки йому шкірка легко знімається з плода, а при стисканні в руці мандарин здається м’яким.
У мандаринах завжди велика кількість кісточок. Середній розмір фруктів – 5-6 см у діаметрі. Мандарини завжди у ширину більші, ніж у висоту. Вони виглядають злегка приплюснутими.
Колір м’якоті класичного мандарина – насичено-жовтий, наближений до помаранчевого. Під шкіркою 10-12 соковитих часточок. Кожна із них захищена неплотною скоринкою, яку не потрібно знімати – вона легко розжовується та не має гіркого смаку. У кожній часточці 1-3 кісточок. Мандаринів без насінин не існує.
Упізнати мандарини можна й за характерним, яскраво вираженим ароматом. Клементини так не пахнуть. На смак мандарини, незалежно від сорту, кисло-солодкі. І якщо вам пропонують на ринку дуже солодкі мандарини, то це точно клементини.
Опис плодів клементина
Перше, на що потрібно звернути увагу, – це наявність у плодів стебельців із зеленими листочками. Мандарини так не транспортують. До речі, листя зі стебельцем продовжує термін зберігання фруктів. І за станом зеленого листя завжди можна визначити, чи свіжі клементини
Форма у клементинів правильна, у вигляді кульки, із середнім діаметром в 4,5 см. Тобто клементини візуально менші мандаринів та за формою нагадують маленький апельсин.
Колір шкірки також насичений, червоно-помаранчевий. Зрозуміти, що в руках клементин, можна відразу ж після спроби зняти шкірку з плоду – вони прилягає дуже міцно та не має м’якого білого волокна між скоринкою і м’якоттю.
Запах менш виражений, оскільки в скоринці клементинів менший вміст ефірних олій, ніж у мандаринів. На смак ці цитруси також легко впізнати: вони дуже солодкі, без характерної кислоти.
Майже всі клементини без кісточок. Є рідкісні сорти з невеликим насінням, але вони в нас практично не продаються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 найкращих натуральних рецептів від кашлю