Головна Здоров'я Чим корисна м’ята, які хвороби лікує, як часто можна вживати

Чим корисна м’ята, які хвороби лікує, як часто можна вживати

mamabook
718 Переглядів
м'ята

м'ятаМ’ята – той рідкісний випадок, коли надзвичайно корисна трава ще й має дивовижний смак. М’яту можна додавати в холодні та гарячі напої, комбінувати з м’ясом та рибою, овочевими та фруктовими салатами. З м’ятного листя готують оригінальні десерти – морозиво, сорбети, смузі. Чм може бути корисна трава м’яти? Підкаже наш сайт Mamabook.

Склад м’яти

Надзвичайна користь трави пояснюється її унікальним складом. Які вітаміни та елементи є в траві м’яти:

  • 8 видів вітамінів (А, С, РР, В1, В2, В5, В6, а також великій вміст В9).
  • Макроелементи за спаданням (калій, кальцій, магній, фосфор, натрій).
  • Мікроелементи за спаданням (мідь, залізо, марганець, цинк).
  • Зола.
  • Ментол (або м’ятна кмфора).
  • Омега-3 та Омега-6.
  • Ефірні олії.

Яка калорійсніть м’яти

Ця рослина – незамінний інгредієнт в дієтичному харчуванні. Калорійність продукту невелика та складає 48 ккал із розрахунку на 100 г свіжого стебла чи листя.

Скільки м’яти в день можна вживати

Рослина відрізняється здатністю впливати на біохімічні процеси в нашому організмі навіть при прийомі у незначних кількостях. Рекомендована денна норма м’яти для дорослої людини – не більше 12 г свіжої трави (2 гілочки) або 8 г у сухому вигляді (1 ч.ложка).

 

Корисні властивості м’яти

Завдяки багатому складу нутрієнтів м’ята здатна створювати позитивний ефект при лікуванні та профілактиці багатьох хвороб у дітей, дорослих. Які цілющі властивості?

Натуральні ліки від головного болю

Якщо ви часто страждаєте від болю в голові, особливо мігренями, то м’ята повинна статити незамінним продуктом у вашому щоденному раціоні. М’ятне листя – природний спазмолітик та анальгетик. Аби прибрати часті приступи мігрені, пийте м’ятні настої або додавайте свіже листя в салати, чаї. При пульсуючих болях у скронях достатньо розтерти м’ятне листя в проблемній зоні, аби активувати надходження крові та створити місцеве знеболювання.

Антипаразитарна чистка

Якщо регулярно вживати м’яту в свіжому вигляді, ви зможете посилити захисні функції кишечнику, активувати вироблення жовчу. Як відомо, жовч є нашим природним захисником від будь-яких паразитів та патогенних мікроорганізмів. Інтенсивне вироблення жовчу знезаражує шлунково-кишквоий тракт.

Фільтрація нирок

Для ефективного виведення отрут, продуктів розпаду нирки повинні працювати як потужний фільтр. Аптечні сечогінні засоби мають серйозний побічний ефект – це вимивання калію з організму. Тому важливо підбирати природні та безпечні сечогінні трави – такі, як м’ята. Вона не лише налагоджує роботу нирок, але і є природним джерелом калію у великій кількості.

Лікування ЛОР-захворбвань

М’ятні настої стимулюють виведення мокрот, загоєння ран. Пити м’ятний відвар рекомендовано при тривалому кашлю, бронхіті. М’ята – природний антибактеріальний засіб, тому настоєм потрібно полоскати горло та порожнину рота від час ангіни, фарингіт, стоматита. Якщо сильно закладена носова порожина, є криваві виділення, то можна закрапати ніс також настоєм зі свіжого м’ятного листя.

Користь м’яти для організму жінки

М’яту сміливо можна назвати таємним продуктом для жіночої молодості, краси. Вживання м’яти стимулює живлення волосся та захищає від випадіння. Аби посилити ріст та укріпити волосся, потрібно обрати комплексний підхід: пити м’ятний чай, робити домашні маски на основі м’ятного листя та полоскати шкіру голови м’ятними відварами.

Як чудовий аналгетик м’ята використовується для зменшення менструального болю. Пити настої м’яти рекомендується курсами – за 3 дні до початку місячних та протягом усього періоду кривавих виділень.

Ця рослина – потужне джерело фолієвої кислоти, тому м’ятний чай рекомендований для вживання в період I триместру вагітності.

Кому не можна вживати м’яту (протипоказання):

  • Сильний алергенний продукт.
  • Здатна підвищувати тиск.
  • Не можна давати дітям до 5 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецепт домашнього снодійного чаю

Читайте також