Головна Здоров'я Чорниця: корисні властивості та протипоказання

Чорниця: корисні властивості та протипоказання

mamabook
886 Переглядів

ягоды, черника, продукты

З дитинства ми добре пам’ятаємо, що чорниця дуже корисна для очей. Але чи всі це достоїнства смачної лісової ягоди? І кому вживання чорниць протипоказано?

Про корисні властивості, вміст та протипоказання до вживання чорниць розповість наш сайт Mamabook.


Природний лікар: цілющі властивості чорниці

Ягоду х легкістю можна назвати королевою вітамінів та амінокислот, це справжнє джерело біологічно активних речовин. Окрім бета-каротину (вітамін А), вітамінів Е, К та РР, у чорниці міститься ціла родина рідкісних та корисних вітамінів групи В: тіамін, холін, піридоксин, пантотенова кислота та навіть рідкісний рибофлавін.

Важливі та цінні мікроелементи в її складі:

  • Селен – потужний антиоксидант, омолоджує клітини організму.
  • Мідь – важливий елемент для роботи мозку.
  • Марганець – головний захисник організму від цукру та холестерину.
  • Залізо – запорука здоров’я кровоносної системи.

Корисна для імунітету

Ягоди чорниці допомагають укріпити захисні властивості дитячого та дорослого організмів, тому вони особливо цінні в раціоні напередодні простудних захворювань. Ягоди можна заготовити ще влітку. Висушити природним шляхом, а з настанням осені додавати до чаю, йогурту, ранкової каші. Якщо заважає сухий кашель, то чорниці можна перетерти в порошок, додати кип’яток у пропорції 1:1. З’їдайте по 1 столовій ложці 5 разів на день.

Незамінна для школярів

Будучи джерелом важливих та рідкісних мікроелементів, цей продукт дуже важливий для раціону школярів. Чорниця стимулює розумову діяльність, покращує пам’ять, увагу, знімає роздратованість та стрес. Корисною буде чорниця і для зору, допоможе внутрішньоклітинному живленню очей, посилить еластичність очних м’язів. Це допоможе призупинити стрімке падіння зору.

Забезпечить чистку організму

Чорниця чудово налагоджує процес метаболізму в організмі. Вона прискорює обмін речовин, допомагає вивести шлаки та токсини з органів шлунково-кишкового тракту. Лікарі радять частіше вживати цю лісову ягоду людям, у кого діагностували відкладання солей у нирках, каміння в жовчному міхурі. Чорниця допомагає виводити радіонукліди, полегшує роботу лімфатичної системи та щитовидної залози.

Зупинити старіння

Чорниця – той рідкісний продукт, який допомагає омолоджуватися нашому організму зсередини. Завдяки високому вмісту селену ця ягода допомагає оновлюватися організму на клітинному рівні. Мімічні зморшки розгладжуються, шкіра стає еластичною, пружною. Селен у складі ягід уповільнює процес старіння мозку. А це – профілактика старечого маразму, хвороби Альцгеймера.

Інші корисні властивості ягоди:

  • Прискорює загоєння ран.
  • Покращує роботу печінки.
  • Сечогінний засіб, очищує нирки.
  • Допомагає при діареї.
  • Чудовий дієтичний продукт, сприяє схудненню.
  • Зволожує шкіру.
  • Розріджує кров, діє як профілактика тромбозу.
  • Настій з листя чорниці допоможе при лікуванні опіків, пігментації шкіри.

Застереження

У будь-якого корисного продукту харчування завжди є протипоказання. Кому не можна їсти чорниці? Через великий вміст вітамінів, амінокислот та мінералів чорниця є сильним алергеном. Це справжня вітамінна бомба, з якою важко впоратися дитячому організму. Тому чорниці обережно слід вводити в раціон малюка. Уперше спробувати ці ягоди дитина може у віці від 3 років.

Також до алергічних реакцій схильні вагітні. Їм чорниця не заборонена, проте на початку сезону можна з’їсти лише невелику порцію. І якщо алергічної реакції не відбулося – сміливо вводити чорницю в раціон.

Часте вживання ягоди може спровокувати запори. Лікарі рекомендують у дні споживання ягід пити велику кількість води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно пити яблучний оцет


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!

Читайте також