Найчастіше можна почути від лікарів про проблему гіпертонії, тобто підвищеного артеріального тиску. Проте поширеними є й інші, досить специфічні патології. Про них мало хто знає, бо пацієнти не мають такої корисної звички, як систематичний контроль артеріального тиску. Близько 20% людей зіштовхується із проблемою, коли рівень діастолічного тиску вище норми. Цей стан має свої причини та відповідну симптоматику.
Тож запорука здоров’я серцево-судинної системи – це вибір домашнього тонометра та проведення періодичних замірів. Пристрій Gamma Active довів цей процес до повної автоматизації. Вам залишається хоча б 1 раз на тиждень профілактично фіксувати свої показники та тримати артеріальний тиск під контролем.
Причини високого низького тиску
Для початку необхідно розібратися з показниками, які фіксує тонометр. Пацієнт бачить два числа – це верхній (перший) та нижній (другий) тиск. Це так зване систолічний та діастолічний тиск.
Систола демонструє тиск, при якому відбувається скорочення серцевого м’язу. Тобто це робоча фаза органу. Коли ж серце розслабляється, тонометр фіксує діастолічний (низький) тиск. Навіть якщо м’яз відпочиває, у периферійних судинах по всьому тілу виникає спротив. Це і є другий показник на тонометрі.
Коли кардіологи кажуть, що в пацієнта підвищений низький тиск, – отже, різниця між систолічним та діастолічним показниками значно менше допустимої норми.
Якщо низький тиск високий – причини можуть бути такими:
- ураження міокарду через запалення;
- порушення серцевого ритму;
- інсульт лівого шлуночка серця;
- стеноз аорти та клапану;
- серцева недостатність;
- інфарктний стан як наслідок виснажливого фізичного перевантаження;
- передозування препаратами із вмістом йоду;
- збої в роботі наднирників, щитовидної залози;
- кардіосклероз.
Тиск та стан нирок
Низький тиск лікарі ще називають «нирковим». Із чим це пов’язано? За статистикою, у 60% випадків високі показники низького тиску вказують саме на дисфункції нирок. Це можуть бути хронічні запальні процеси в органах виділення (пієлонефрит, ниркова недостатність), а також спазмування артерій у нирках.
Нетривалі зміни
Якщо підвищення нижнього рівня артеріального тиску було помічено спонтанно, то це ще не причина для паніки. У пацієнта може й не бути серйозної патології, а подібні порушення були спровоковані різкими змінами у звичному ритмі життя.
Які причини нетривалого підвищення діастолічного тиску:
- лікувальне голодування;
- сильне зневоднення;
- стресова ситуація;
- сильне переохолодження;
- неправильний ритм тренування.