Стара англійська традиція пити чай із молоком, відома ще з початку XVII століття, давно прижилася і в нас. Вважаючи молоко корисним продуктом, чай із цим додатком чимало батьків навіть дають пити дітям. Але лікарі довели, що це небезпечний для здоров’я напій. Молоко та чай – інгредієнти несумісні. Вони створюють небезпечну суміш, яка повільно, але впевнено завдає удар по шлунково-кишковому тракту, а також роботі нирок.
5 вагомих причин не пити чай із молоком озвучить наш сайт Mamabook
Причина 1
Чай – біологічно активний інгредієнт рослинного походження. Молоко – активний тваринний білок. Змішуючи два агресивні компоненти, ми пропонуємо організму рідину, яку він не здатен перетравлювати. У ній абсолютно відсутні нейтральні інгредієнти. Усі чайні сорти багаті на танін, дубильні речовини, амінокислоти, ефірні олії. Вчені підрахували, що 1 чашка напою – це джерело 12 екстрактивних елементів. Ось чому він завжди підбадьорює, тримає організм у тонусі, укріплює імунітет.
З іншого боку, молоко – один з найсильніших алергенних продуктів. У багатьох дітей та дорослих спостерігається непериносимість цього білку тваринного походження. Чай, змішаний із молоком, дає потужний збій нашій травній системі. У кишечнику виникають активні процеси бродіння. З’являється здуття, больові відчуття.
Причина 2
Важливо пам’ятати, що через бродіння більшість продуктів засвоюється лише частково. Це означає, що усе, спожите на сніданок і запите чаєм із молоком, організм використовує не в повній мірі. Продукти будуть засвоюватися на 50-60% та виводитися в неперетравлюваному вигляді. Ця рідина блокує процес перероблення не лише самих продуктів, але й вітамінів, мікроелементів у їхньому складі. Так ми обкрадаємо власний організм.
Причина 3
Також вчені довели, що чай, змішаний з молоком, чудово допомагає всмоктуватися усім видам жирів. Він стає провідником шкідливих для нас сполук. Тому бутерброд, запитий таким напоєм, – найшкідливіший варіант сніданку.
Причина 4
Цей напій ще й дуже калорійний. Це швидкий вуглевод, який провокує різке збільшення глюкози в крові. Як результат – після випитої чашечки ви дуже швидко захочете їсти. Чай із молоком негативно впливає на метаболізм, уповільнюючи обмін речовин в організмі.
Причина 5
Молоко в складі чаю блокує не лише корисні речовини з продуктів харчування, але й активні компоненти з ліків. Якщо вам призначено курс лікування таблетками, то в цей період вам категорично заборонено цей напій. Він на 2 години заблокує всмоктування у кров діючих речовин ваших препаратів. Також нерідко люди запивають чаєм таблетки від головного болю, дивуючись, що препарат так і не подіяв.
Поради лікарів
- Відмовтеся від цього напою та категорично забороніть його дітям.
- Замініть його на каву з молоком – цей напій бадьорить та легко засвоюється.
- Якщо ви не можете відмовитися від молочного чаю, то навчіться не вживати його натщесерце. Найбезпечніше пити через 1 годину після ситного прийому їжі, наприклад, після обідньої перерви.
- Зверніть увагу! Не можна запивати й молочні продукти (наприклад, морозиво) – ви отримаєте такий же негативний ефект для організму.
- Якщо ви продовжуєте готувати небезпечний чай, незважаючи на поради лікарів, то хоча б зробіть його менш шкідливим. Тому варто взагалі відмовитися від чорного чаю, а пити лише зелений. Також можна знизити концентрацію активних речовин при заварюванні. Варіант 1: заваріть, дайте постояти 5 хвилин і злийте. Залишки заварки знову залийте кип’ятком. І лише після цього можна додати молоко. Варіант 2: відразу заварюйте чай слабкої концентрації (1/2 ч.л. чаю на чашку).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:10 корисних звичок для вашого здоров’я