Головна Школярі Чому батьки готові платити за середню освіту свого чада?

Чому батьки готові платити за середню освіту свого чада?

mamabook
592 Переглядів
школа

школаКоли приходить час вести дитину до школи, батьки переживають досить хвилюючі відчуття не тільки з урочистості моменту, а й від пережитих сумнівів та тривоги в період вибору самого навчального закладу. Відповідальні та досвідченні дорослі розуміють, що в цьому місці їх малеча буде навчатися, дорослішати і в багато чому формуватися як особистість. Саме ці стіни стануть «другою домівкою» для дитини, адже на уроках та позакласних активностях вона буде проводити частину свого життя на протязі цілих 12 років. Та й сама якість здобутої освіти в різних навчальних закладах може помітно відрізнятись.

Ознаймитись з умовами вступу та навчання учнів до приватної школи в Києві можна на сайті BASIS.

Гризти граніт науки краще в комфорті

Не дивлячись на реформи останніх років та прагнення впровадити в навчальний процес у звичайних комунальних школах освітні компетенції 21 сторіччя, зустрічаються такі державні «вогнища початкової освіти», де хамовиті та нестерпні до дитячої свободи вчителі своїми ще радянськими методами подачі матеріалу просто вбивають у підопічних бажання навчатись. На додачу сам навчальний процес проходить в досить «спартанських» умовах в приміщеннях, що своїм станом кричать про необхідність проведення капітального ремонту.

школа

На противагу такій традиційній формі навчання дітей в крайні вже сформована система приватних начальних закладів. Особливо привабливою для матерів видається приватна молодша школа, адже комфортні умови в таких допомагають дитинні нівелювати стрес від переходу з гарного садочка у звичайну школу. Але батьки розуміють, що приватне означає платне, та й знаходяться такі заклади далеко не біля кожного дому, а то й не в кожному районі. Отже, на цьому тлі закономірно хвилюючим виглядає для батьків питання «куди віддати чадо: до звичайної чи приватної школи?»

Місце здобуття середньої освіти повинне давати учням:

  • якісні знання та можливість їх сприйняти, незалежно від рівня природних здібностей;
  • фізичну безпеку та психологічний комфорт в процесі перебування на навчаннях;
  • можливість сформувати гармонійну особистість та розкрити схильності чи таланти.

школа

Методики радянської школи – запорука ефективного навчання?

Якщо порівнювати по першому пункту, то приватна школа залишить позаду комунальні заклади, хоча б тому, що їх випускники згідно з статистикою здобувають на ЗНО в середньому більш високі бали. Цьому сприяє сама навчальна програма, адже частіше за все там використовуються нові методики та сучасні підходи, а також формується конкретна спеціалізація, концепція та мета. Заклад просто робить нахил на деякі дисципліни, наприклад на математичний уклін чи іноземні мови, таким чином допомагаючи дитині максимально розкривати свої таланти. Це вирішує одвічне питання різниці між «фізиками» та «ліриками», коли здібний математик має поганий атестат через небажання читати літературні твори.

Є серед приватних і ті, в яких навчання ведеться досить близько до стандартів державної освітньої програми, але подача матеріалу докорінно відрізняється. Наявність коштів дозволяє директору закупити такі навчальні посібники, матеріали та системи, про які його колезі з бідної бюджетної установи не доводиться навіть мріяти. Та й самі викладачі в недержавному освітянському секторі зібрані більш кваліфіковані, адже комунальний сектор освіти не може похвалитися високими зарплатами.

школа

Турбота про безпеку дитини

Другий, а може й перший по важливості аспект навчання дитини, це безпека, як фізична так і психологічна. Історії з розстрілами дітей в американських навчальних закладах, захоплення заручників у транспорті у нас в Україні, та пандемія коронавірусу змусили дорослих по-новому подивитись на це питання. На додачу на гребінь суспільного обговорення була піднята проблема булінгу, як зі сторони однолітків, так і зі сторони вчителя. Тато та мати бажають бути впевненими, що їх син чи дочка йдуть на навчання з бажанням та без імовірного шансу отримати там каліцтво чи психологічну травму.

Приватна школа порівняно з державною має наступні пункти, що забезпечують безпеку:

  • закриту для сторонніх територію;
  • охорону як по периметру, так і всередині;
  • відсутність травмонебезпечних зон;
  • відеонагляд за місцями перебування дітей та зберігання їх речей;
  • класи з порівняно невеликою кількість дітей;
  • стратегію протидії насильству в учнівському середовищі;
  • інструменти контролю психологічного стану викладачів.

школа

Оточення формує особистість

В Україні, яка прагне до стандартів соціально орієнтованої держави, початкова та старша школи повинні формувати в дитини такий світогляд, з яким вона зможе досягнути необхідних їй успіхів у дорослому житті. Крім отримання випускником такого ріння знань, з яким він легко здасть ЗНО та вступить до бажаного ВНЗ, він повинен навчитись на протязі перебування в школі практичним речам. Це може бути початкові поняття про комерційну діяльність, вміння працювати в команді, мотивація до розкриття свої талантів чи здатність розкуто почувати себе на публіці.

Індивідуальний підхід до кожної дитини, якого немає в комунальних закладах, допомагає зробити успішним учнем навіть того, кого державні вчителі записали б у безнадійних двієчників. А перебування в середовищі дітей з успішних родин допоможе дитині сформувати в собі приналежність до вищих прошарків суспільства.

школа

В успішність дитини потрібно вкладати кошти

Отже, підсумовуючи, можна сказати, що приватний навчальний заклад має безліч очевидних переваг перед традиційною школою. Єдиний «мінус», що за навчання доведеться платити, нівелюється наявністю в державних школах прихованих платежів. Якщо порахувати всі здані за 12 років на штори, ремонти чи навчальні матеріали кошти, то з’ясується, що безкоштовна освіта не така вже й безкоштовна. Натомість навчання в платному закладі принесе користь не тільки дитини, а й батькам.

Читайте також