Активне, спортивне дитинство – гарантія правильного фізичного розвитку малюків. Також на домашній шведській стінці гіперактивні дітки зможуть вдосталь витрачати свою енергію. Чиж же корисна шведська стінка і якою вона повинна бути?
Основою кожної шведської стінки є дерев’яні сходи з простими горизонтальними перекладинами, конструкцію яких можна доукомплектувати за бажанням кільцями, брусами, канатом, гойдалкою або м’якими сходами, турніком та іншими елементами, створивши справжній спортивний куточок. Крім того, займатися на шведській стінці зможуть не тільки малюки, а й дорослі, так як основна маса моделей розрахована на вагу до 100 кг, а іноді й більше.
Чим корисна шведська стінка?
Діти – страшні непосиди, і просто обожнюють всюди лазити. Так от, саме лазіння по сходах і їхніх елементах відмінно зміцнює не тільки м’язи, хребет і суглоби, але і сприяє розвитку координації рухів у дітей. Крім того, це змушує стопу сильно напружуватися, що в свою чергу є відмінним масажем стопи і ідеальною профілактикою плоскостопості.
Найбільш універсальним засобом шведської стінки вважається звичайна трапеція – на ній можна не тільки висіти, а й віджиматися, підтягуватися, нахилятися в різні боки і робити багато інших вправ. А ще на неї можна повісити невелику гойдалку, яка не тільки підніме настрій крихітці, але і заспокоїть нервову систему.
Улюбленими елементами багатьох дітей є мотузкові сходи, канат і кільця, адже на них так зручно качатися, лазити і просто дуріти. Ну а з точки зору фізіології, ці елементи прекрасно розвивають чіпкість, вестибулярний апарат і просторову орієнтацію, в результаті чого ваш малюк зможе назавжди забути про таку проблему, як закачування в громадському транспорті.
На питання про те, коли краще за все встановлювати шведську стінку, всі лікарі одноголосно відповідають – чим раніше, тим краще. При цьому просто чудово буде, якщо батьки також будуть регулярно займатися спортом на ній, подаючи приклад своєму чаду.
На фото: цікаві настільні ігри (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)