Головна Здоров'я Чай і кава з кульбаби – користь, склад, що лікує

Чай і кава з кульбаби – користь, склад, що лікує

mamabook
2109 Переглядів
кульбаба

кульбабаУ нас кульбаба лікарська росте скрізь. Більшість вважає її бур’яном, але насправді це цілюща рослина від багатьох хвороб. У якості сировини використовують всі частини рослини без винятку. Один із незвичних та непопулярних способів застосування кульбаби в якості ліків – це заварювання трав’яного чаю. Як правильно вживати кульбабу, підкаже наш сайт Mamabook.

Чим корисна кульбаба

Усі знають гіркий смак молочка, яке виділяється зі стебел, листя та навіть коріння кульбаби. Саме ця гіркота і є головною цінністю. Вживати з метою лікування можна листя, стебло, коріння та квіти кульбаби – як в сирому, так і сухому вигляді. Свіжу кульбабу додають до овочевих салатів і крем-супів. Із рослин готують відвари, настої та трав’яні чаї.

Кульбаба для лікування шлунково-кишкового тракту

Найчастіше кульбаба лікарська використовується для нормалізації роботи органів шлунково-кишкового тракту. Рослина покращує травлення, гарно впливає на перистальтику, вирішує проблему здуття та хронічних запорів. Це гарний натуральний засіб для стимуляції апетиту в дітей чи анорексичних дорослих.

Проти паразитів

Ще одна важлива цінна властивість кульбаби – активна стимуляція печінки. Тому кульбабу корисно приймати при застійних явищах у жовчному міхурі, діагностованих глистяних інвазіях. Відомо, що жовч є природною знезаражуючою речовиною. З одного боку, достатня кількість жовчу покращує травлення, з іншого, – діє як антипаразитарний засіб. Особливо ефективне підвищене вироблення жовчу для боротьби із різними видами круглих червів. Приймаючи кульбабу лікарську тривалими курсами по 4-6 тижнів, можна не лише вбити яйця та личинки, але й дорослих особин.

Виведення токсинів

Печінка – головний орган для блокування отрут в організмі. Кульбаба діє як протектор для клітин печінки, підвищує її працездатність і можливість швидкої регенерації. Також гіркота в складі кульбаби чистить кишечник, нейтралізуючи численні токсини, які надходять з їжею. Не даремно прийом цієї лікарської рослини рекомендований при харчових отруєннях.

Фільтрація нирок

Кульбаба має діуретичні властивості. Це позитивно впливає на роботу нирок. Посилюючи виведення токсинів із організму через сечу, самі нирки стають менш вразливими, знижується ризик відкладання солей та перетворення їх на каміння.

 

Корисні та цілющі властивості чаю з кульбаби

Різні форми вживання однієї лікарської рослини дають різний терапевтичний ефект. Вважається, що найкраще свою користь рослина розкриває саме в фіточаях. У чому ж користь трав’яного чаю на основі кульбаби лікарської?

Профілактика та лікування раку

Вчені Медичного університету в Канаді тривалий період досліджували вплив трав на лікування ранніх стадії онкології. Серед багатьох лікарських рослин саме фіточай з кульбаби продемонстрував найкращі результати. В усіх хворих було діагностовано початкові стадії захворювання – онкологія різних внутрішніх органів та залоз. Чай кульбаби був одним із методів терапії в комплексі із сироїдінням та сокотерапією. Виліковування було зафіксовано в 50%.

Вважається, що чай із кульбаби не впливає на саму пухлину, тобто не пригнічує її ріст. Але він у десятки разів підвищує здатність організму до відновлення, регенерації пошкоджених клітин та виведення отрути. Тобто фіточай з кульбаби дає можливість організму самостійно впоратися із важкою хворобою.

Лікування неврозів

Пригнічений стан, тривалий стрес, емоційне виснаження, неспокійний сон, розсіяна увага, зниження розумової діяльності – усі ці проблеми вирішує частий прийом чаю з кульбаби. Доведено, що рослина покращує передачу нервового імпульсу і зв’язки між нейронами. Це активує нервову систему в цілому, дозволяє працювати їй без збоїв, а самі нервові процеси в організмі відбуваються значно швидше.

Чай із кульбаби рекомендовано людям, які часто забувають. Цей засіб корисний для офісних працівників, у помірних кількостях його слід давати школярам. Такий чудовий ефект на нервову систему кульбаба лікарська діє завдяки високому вмісту калію та магнію.

Лікування застуди

Трав’яний чай на основі кульбаби вважається одним із найефективніших натуральних засобів-муколітиків. Тобто він розріджує мокроти, стимулює їхнє активне виведення з легень. Це не лише полегшує кашель, але й виконує профілактику розвитку місцевих запалень – пневмонії, бронхіту. Дуже важливо розпочати пити фіточай ще на перших стадіях захворювання, аби кашель навіть не підключився як ускладнення.

Інші корисні властивості чаю:

  • Загоєння ран при гастриті, виразці. Пити чай можна пити виключно в період ремісії.
  • Захворювання, пов’язані із ураженням суглобів. Чай ефективний при запаленнях опорно-рухового апарату.
  • Покращує метаболізм та сприяє схудненню.

Як приготувати чай із кульбаби

У літній сезон фіточай готується зі свіжої сировини, а на осінь та зиму сушать коріння, стебло, квіти та листя. Свіжозібрані рослини потрібно промити, висушити в затіненому місці або за допомогою паперових серветок, дрібно пошинкувати. На чашку насипають 2 ст.ложки зеленої сировини та заливають кип’ятком. Достатньо потримати 5-7 хвилин. Пити чай потрібно в перервах між основними прийомами їжі.

Якщо ви заготовляєте рослини на зиму, то всі її частини також дрібно ріжуться і сушаться в розкладеному вигляді в сухому, добре провітрюваному приміщенні. Також використовувати сушку або духовку при температурі не більше 50 градусів. Так в рослині зберігаються всі цінні нутрієнти, особливо вітамін С. Кількість сухої сировини для приготування чаю потрібно менше – 1 ст.ложка на кружку.

кульбаба

Кава з коріння кульбаби

Як альтернатива – можна готувати каву із коріння кульбаби. Сухе коріння обсмажують без олії або кладуть в духовку на 30 хвилин при температурі в 120 градусів. Після цього за допомогою кавомолки коріння потрібно змолоти до стану порошку. Заварюють як звичайний кавовий напій, додавши 2 ч.ложки на кружку.

Протипоказання до прийому чаю з кульбаби

  • Через високий вміст вітаміну К та аскорбінової кислоти розріджується кров, тому не можна вживати регулярно, без перерв.
  • При загостреннях захворювань шлунково-кишкового тракту потрібно тимчасово відмовитися від чаю з кульбаби.
  • Не можна пити в момент прийому антибіотиків – рослина блокує всмоктування багатьох лікарських препаратів, виводячи з організму разом із токсинами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 рослин, насіння яких необхідно вживати взимку

Читайте також