до великодня називається Вербним, а неділя – Вербною. У цей день і дорослі , і малі ідуть у церкву святити вербові гілочки. В цей день ніхто нічого не робить у полі. Усі мають бути на службі.
Вербна неділя – це народна назва церковного свята – Вхід Господній в Єрусалим. Коли Христос в’їхав у це місто, люди стелити під ноги віслюку по усьому шляху пальмове гілля. В нас на Україні його замінило вербове та освячується щороку.
Повертаючись із церкви, цими гілочками старались легенько торкнутись кожного та примовляли :
Не я б’ю — верба б’є,
За тиждень — Великдень,
Недалечко червоне яєчко.
Будь здоровий, як вода,
А багатий, як земля!
Це ж саме робили, повернувшись додому. А тоді ці гілочки ставили за образами, або, за бажанням могли посадити кілька на городі.
Вперше діставались вони уже через кілька днів, у середу, коли місилась Паска, старі минулорічні палились у печі, а свіжі гілочки клали зверху на діжку чи миску із тістом, а тоді накривали полотенцем. Так само робили із тістом на коровай, коли хтось виходив заміж чи одружувався.
Переважно через тиждень після Пасхи починають виганяти худобу на пасовисько. І знову вперше іх хліва виганяють постукуючи свяченою вербовою гілочкою – щоб усяка нечисть в полі до тварини не чіплялась.
Використовують її і з медичними цілями: заварюють та п’ють, натирають хворі місця, додають при купанні немовлятам, а ще шматочок кладуть новонародженим під подушку.
Автор онлайн-блога: Людмила Самойлова
Как стать лучшим автором онлайн-дневников за март-2014 и получить ценные подарки — читайте здесь. Напоминаем, что каждый месяц наша редакция награждает 2 лучших авторов блогов отличными призами!
На фото: детская боди-вышиванка (Интернет-магазин Tovarik.com.ua, раздел Детям)