Із початком весни на обочинах доріг та на полях розквітають золотисто жовті квіти – кульбабка. Відомо, що їх є понад 200 видів. А найпоширеніший із них – кульбаба лікарська, багаторічна рослина.
Квіти кульбаби розпускаються дуже рано, в 6-7 годині, і стоять так на сонечку до 15, а потім знову засинають до наступного ранку. В дощовий або похмурий день не розпускаються зовсім, зберігаючи сухою свій пилок. Цвітуть до пізньої осені, жовті квіточки змінюються пухнастими білими кульками.
Ця дикоросла рослина є дуже корисною. Молоде листя використовують для приготування салатів. Щоб воно не гірчило його занурюють на 20-30хвилин у солону воду, лише тоді дрібно ріжуть і використовують для салатів разом із іншими овочами. Це листя дуже багате солями фосфору, калію, заліза і іншими корисними для людини елементами. Їх рекомендують їсти тим, хто має проблеми їз печінкою.
Корінь кульбаби використовують як замінник кави. Попередньо коріння піджарюють та подрібнюють у кавомолці. Заварюють як каву. В медицині рекомендується також вживати настій кореня кульбаби як засіб, що покращує апетит, нормалізує травлення, як жовчогінний та послаблюючий засіб.
А готують такий настій так: чайну ложку висушеного і дрібно порізаного кореня кульбаби заливають стаканом кип ятка та тримають на маленькому вогні 20-30 хвилин. Настій приймають по 0,25 стакана 3-4 рази на день за пів години до їжі.
А ще із квітів кульбаби готують цілющий мед, але про це в наступному матеріалі.
Автор онлайн-блога: Людмила Самойлова
Как стать лучшим автором онлайн-дневников за март-2014 и получить ценные подарки — читайте здесь. Напоминаем, что каждый месяц наша редакция награждает 2 лучших авторов блогов отличными призами!