Починається осінньо-зимовий період, а з ним прийдуть простудні захворювання. ГРВІ, ГРЗ, застуда, грип не оминають нікого, у тому числі і молодих годуючих мам. Існує хибне уявлення, якщо годуюча мама захворіла, то вона має припинити годування, щоб не заразити дитинку.
Коли я вперше захворіла, то зверталася до педіатра, читала статті в журналах для батьків та в Інтернеті. Саме тоді я зрозуміла, що припиняти годування не варто, адже під час хвороби наш організм виробляє антитіла. Ці ж антитіла з молоком потрапляють в організм дитини і допомагають ій боротися з інфекцією. Правда це правило стосується тільки застудних та інших висококонтактних інфекцій, тобто тоді, коли вірогідність захворіти більше 90% (наприклад вітряна віспа).
Якщо ж ви з будь-яких причин змушені приймати антибіотики або інші ліки, що можуть завдати шкоди дитині, тоді варто припинити годування, хоча б на період лікування.
Під час застудних хвороб краще лікуватися “народними методами”. Пити побільше рідини, наприклад чай з лимоном, медом, шипшиною, калиною, їсти малину або малинове варення. Це все природні речовини, які не завдадуть шкоди дитині, вони багаті на вітамін С, що допомагає боротися із вірусом. До речі, лимон – це єдиний цитрусовий, який можна вживати годуючій мамі, не боючись, що у дитини може виникнути алергія. Теж саме стосується і меду. Його не рекомендують давати дітям до 2 років, бо він сильний алергетик, але чай із медом для мами – зовсім інша справа.
Автор онлайн-блога: Татьяна Бондаренко
Как стать лучшим автором онлайн-дневников за сентябрь-2014 и получить ценные подарки — читайте здесь. Напоминаем, что каждый месяц наша редакция награждает 2 лучших авторов блогов отличными призами!
mamabook.com.ua