Дитячі капризи, напевне, не оминають жодну сім’ю. Проте як із ними боротись, щоб зберегти нерви батьків та психіку малюка знають не усі. Я дуже багато перечитала літератури на цю тему. Перш за все потрібно зрозуміти саму природу цього явища, чому дитина капризує, можливо це й зовсім не каприз. Перш за все я стараюсь подивитись на ситуацію очима малюка і тоді стає зрозуміло який саме спосіб потрібно в тій чи іншій ситуації застосувати. Адже іноді діти потребують перш за все нашої уваги та любові, а зовсім не приговорів та відволікання від проблеми.
Досить часто, щоб позбутися капризів, достатньо лише озвучити його причину: «Ти не хочеш одягатись, бо не додивився мультик? Давай ми поставимо на паузу, а коли повернемось із магазину, то ти відразу додивишся! Пам’ятаєш, на чому зупинились, а що там має бути далі?»…Діти відразу заспокоюються та продовжують діалог. Часто можна просто відвернути увагу дитини: «Ой, дивись яка пташка сіла на вікно, давай винесемо їй хліба.» Або: « Пам’ятаєш минулого разу на прогулянці ми бачили бутончик квіточки, йдемо побачимо чи вона вже розцвіла…» Дуже добре діють (особливо на найменшу) ще заговори, якщо бачу, що зараз «буде» – починаю говорити, говорити, говорити. Головне щоб це було цікаво для малюка і не важливо про що: згадати цікавинки із вчорашньої прогулянки, про минулу поїздку в село до бабусі, про мультик…
Не хочуть збиратись у садочок з вечора стараємось придумати привід туди обов’язково піти (занести малюнок, корм у годівничку, привітати дівчинку із днем народження, похвастатись обновкою) .
Головне пам’ятати, що виховуємо ми дітей власним прикладом, а не словами. То ж як ми зараз із ними поступатимемо, так і вони поступатимуть із нами, коли виростуть.
Автор онлайн-блога: Людмила Самойлова
Как стать лучшим автором онлайн-дневников за март-2014 и получить ценные подарки — читайте здесь. Напоминаем, что каждый месяц наша редакция награждает 2 лучших авторов блогов отличными призами!
На фото: вишиванка для хлопчика на блискавці – Інтернет-магазин Tovarik.com.ua