Головна Світ мами Блог читача: як успішно скласти ДПА у 4 класі

Блог читача: як успішно скласти ДПА у 4 класі

mamabook
137 Переглядів

книги, читает, чтение, учеба, школа, библиотека, учебникиУ мене двоє діток з різницею в 2 роки. Зараз старша дочка навчається у 7 класі, а молодша – в 4 класі. Отже, три роки тому ми вперше зіштовхнулися з такою проблемою, як ДПА. І я вам чесно скажу – це справжня проблема!

Нас вчителька молодших класів не особливо готувала до цієї події. Вже закінчувався четвертий рік навчання і десь у березні вона сказала на батьківських зборах, що потрібно закупити тести для підготовки до ДПА. У наші часи такого не було. Ми знали, що є іспити о 9 та 11 класах. А зараз, виявляється, дітки при переході з молодшої до середньої школи також складають повноцінні тести-іспити. Нам озвучили, що їх буде три: з української мови, з математики та з літературного читання.

Батьківський комітет закупив тести і по них нібито мала вчителька до кінця року займатися з дітьми. Протягом березня стало зрозуміло, що з учителем вони виконали за місяць лише по 1 варіанту тестів з кожного предмета. Щоб ви розуміли – це величезні збірники. Наприклад, з математики було 40 варіантів, з літературного читання – 32! І в кожному тесті є по 2 варіанти – перши та другий відповідно. І тоді я зрозуміла, що в кінці 4-го класу моя дитина абсолютно не готова до цих тестів. У неї були середні оцінки. На той момент 8 з української мови, 9 – з літературного читання та 9 – з математики. Вдома ми спробували самостійно виконати декілька завдань. Дитина робила їх в середньому на 5-6 балів! І це була її межа. Скажу відразу, що тести нелегкі! І у нас залишалось рівно 3 місяці до ДПА.

Я прийняла рішення, що почну щодня самостійно готуватися з донею. Великою проблемою виявилось те, що у знаннях дитини були серйозні проблеми з деяких тем. Наприклад, у нас були особливі проблеми з написанням слів з апострофом. Також вона не вміла знаходити речення з однорідними членами. А от з літературного читання не могла охарактеризувати риси характерів героїв, персонажів у текстах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усі завдання та відповіді ДПА-2018 з української мови 4 клас 

Ми щоденно виконували з донею по 2-3 тести. У вихідні сиділи цілими днями. За 5 тижнів ми пройшли усі тести, але дитина продовжувала робити помилки. Тоді я почала влаштовувати власні контрольні. Виписала усі найпроблемніші моменти. Наприклад, слова, у яких вона часто робила помилки в цих тестах, я виписала і зібрала в один великий список. Почала щодня давати їй невеличкі словникові диктанти – по 15 слів. Також ми щодня писали твори на усі теми, які були в ДПА. До кінця травня ми написали ці твори на одні й ті самі теми по 2-3 рази. Фактично дитина вже знала напам’ть, про що писати в тій чи іншій темі. А теми повторюються в різних варіантах. В основному це теми про майбутню професію, про матусю та родину, про правила поведінки на природі, опис сезонів року.

З літературного читання ми склали 2 списки – в одну колонку негативні риси героїв, в інший – позитивні. Дитина зазубрила ці риси і вже легко після прочитання творів казала, хто – турботливий, хто – жадібний, а хто – лінивий…Також ми щодня просто перечитували тексти з цих тестів по декілька разів. І нам це допомогло. Бо потім на ДПА по одному з цих текстів була перевірка техніки читання. Дитина вже не раз чула цей текст, тому з легкістю прочитала на 11 балів.

Скажу вам, що це були 2 дууууже важкі місяці напруженої роботи. Дитина жила без вихідних. Але вона, як не диво, не вередувала. Вона дуже серйозно сприйняла свої перші іспити в житті. У результаті ми отримали 11 з мови, 11 з читання та 11 з математики.

Але цього року ДПА чекають і мою молодшу доню. І ось вам моя порада: готуйтесь до таких стресових подій у житті дитини заздалегідь. Ми почали проходити тести ще влітку. Я придбала усі збірники тестів за минулий навчальний рік. І ми потихеньку, по 2-3 рази на тиждень, проходимо ці тести. Нещодавно в продажу з’явились вже тести ДПА за 2018 рік. Ми вже розпочали проходити і їх. Дитина освоює все планомірно, без психозів. Це не підготовка за 2 місяці та з постійною втомою! Тож тепер я чітко знаю, що до ЗНО в 11 класі готуватися потрібно вже в 10. І я хочу, щоб мої діти навчилися робити усе не в останній момент. Бажаю успіхів і вашим дітям!

АвторМарія Ковальчук, м. Чернігів 

Чашки для вчителів з різних предметів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Чашки для вчителів з різних предметів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!

Читайте також