Головна Здоров'я Бактерицидна і кварцова лампа – це одне й те ж саме?

Бактерицидна і кварцова лампа – це одне й те ж саме?

mamabook
333 Переглядів
лампа

лампаНа цей рахунок є багато думок та суджень. Деякі вважають ці назви синонімами, зокрема і більшість виробників зазначають на упаковках, що всередині міститься бактерицидний кварцовий опромінювач. Проте люди із досвідом вбачають категоричну відмінність між цими видами і головні із них ми наведемо нижче.

Основні відмінності між кварцовими та бактерицидними опромінювачами

Перша і головна розбіжність лежить прямо на поверхні, для виробництва цих пристроїв використовують різні лампи:

  • В основі кварцевих, відповідно, лежить саме лампа, що виготовлені із кварцового скла.
  • У той час, як у бактерицидній – увіолеве. Чому тоді прилад носить не однойменну назву поки не зрозуміло, але ж все ж це зовсім інший тип скла, який пропускає ультрафіолетове випромінювання, але зазвичай не пропускає озону. Саме тому найчастіше такі приладу відносять до підтипу – без озонові, тобто безпечні для знаходження у одному приміщенні із живими організмами та не потребують провітрювання приміщення після їх використання.

За зовнішнім виглядом із часто не розрізняють. За винятком деяких моделей. Як до прикладу, пристрої вітчизняного виробника ТМ Kvartsiko, що мають не подовгасту форму опромінювача, що стоїть на підставці, а невеликого квадратного металевого «чемоданчика» з ручкою.

Відповідно до різних типів скла різняться і характеристики опромінювачів:

  • Кварцева лампа фільтрує частинку ультрафіолетового випромінювання, що утворюється ртуттю, але й у той час випускає назовні певний озоноутворюючий спектр. Цей неприємний запах, від якого може розболітись голова, і є запахом так званого озону. Це зумовлює потребу у відсутності під час кварцування приміщення людей, тварин та навіть рослин та ретельне провітрювання по закінченню процедури. Озон у великих кількостях доволі небезпечний для організму, тому варто обов`язково врахувати цю особливість кварцових опромінювачів.
  • Бактерицидний опромінювач із увіолевою лампою також фільтрує ультрафіолетове випромінювання від ртуті, але на відміну від попередньо охарактеризованого приладу відфільтровує ще й озон. Тому під час його роботи немає запаху, а отже і потреби відкривати вікно.

лампа

Бактерицидний рециркулятор

Великі підприємства та офіси надають перевагу бактерицидним рециркуляторам. У чому їх феномен та чим зумовлена така порівняно велика ціна?

Це особливий прилад закритого типу, який використовується для абсолютно безпечного оббезараження приміщень. Його робота здійснюється у присутності чи за відсутності людей. Така річ особливо актуальна для великих площ. Їх купують, коли потрібно знезаразити приміщення розміром від 30 кв.м.

Його часто називають опромінювач-рециркулятор, рециркулятор-опромінювач, бактерицидна лампа закритого типу чи кварцева лампа закритого типу. У будь-якому варіанті мова йде про один і той же ж пристрій.

Кварцування з допомогою даного апарату вбиває віруси, бактерії, алергени та інші інфекційні, шкідливі речовини.

Як підібрати кварцову або ж бактерицидну лампу

Перш за все потрібно визначитись із площею, адже кожен опромінювач розрахований на певну довжину хвилі. Якщо це великі метражі, тоді краще обрати один із видів рециркуляторів або ж бактерицидних ламп із спектром дії від 30 кв.м.

Загалом із існуючих на ринку найпопулярнішими є прилади, які ще часто застосовуються у побуті для обеззараження дому, робочого кабінету, палати у лікарняній установі, шкільного класу чи кімнати у садочку, їх потужності вистачає для обеззараження як мінімум 15-20 кв.м.

Наступні по градації опромінювачі на 35 кв.м. І найбільші – на 50- максимум 60 кв.м.

Більш потужні лампи виготовляються по спеціальних замовленнях і є не дуже компактними за розмірами.

Читайте також