Головна Вагітність Аналіз на каріотип подружжя: кому варто пройти

Аналіз на каріотип подружжя: кому варто пройти

mamabook
165 Переглядів
аналізи

ВагітністьПланування вагітності – це тривалий та послідовний процес. За рекомендаціями лікарів, за півроку майбутні тато й мама повинні зменшити токсичне навантаження на свій організм, пройти цілий перелік лабораторних досліджень, відмовитися від шкідливих звичок. Лише за таких умов можна подбати про комфортну вагітність і пологи, а головне – здорове потомство. Своєчасні та сучасні дослідження – це інвестицій в майбутнє вашої донечки чи сина. І серед важливих діагностик є каріотипування пари. Каріотип це певний хромосомний набір, який відрізняється у чоловіків і жінок. Невиявлення відхилень у цьому наборі знижує ризики розвитку вроджених генетичних патологій.

У київській клініці «Надія» подружжя можете пройти каріотипування та дізнатися, чи існують ризики для майбутніх дітей.

Каріотип та його норми

Кількість хромосом для людського організму повинна бути сталої – їх 46. Цю кількість поділяють на 23 пари. І саме вид хромосомів зумовлює різницю між жіночою та чоловічої статтю. Каріотип жінки записується генетиками як 46, ХХ, а чоловічий – як 46, XY.

вагітність

Важливо знати, що каріотип залишається незмінним протягом життя. І якщо в одного з батьків виявлені певні відхилення, то їх уже неможливо вилікувати. Такий аномальний набір хромосомів спричинить мутації та вродженні вади у потомства. Саме тому вагітність варто планувати заздалегідь і пройти певні обстеження.

Варто зазначити, що дуже часто хромосомні аномалії не мають симптомів, навіть зовнішніх проявів. Чоловік чи жінка можуть жити із цим відхиленням усе життя, так і не дізнавшись про якісь аномалії. Проте вони можуть передатися і проявитися як вади в дітей.

За статистикою, хромосомні відхилення зустрічаються достатньо рідко. Це не більше 4-5 випадків на 1000 пацієнтів. Проте цей показник часто зустрічається саме в пар із діагнозом «безпліддя» чи подружжя, у яких фіксується невиношування вагітності.

аналізи

Кому рекомендовано пройти каріотипування:

  • парам, у яких первинне чи вторинне безпліддя;
  • якщо жінка зіштовхнулася з проблемою невиношування малюка;
  • якщо в оточенні родичів (і зі сторони жінки, і зі сторони чоловіка) діагностовані генетичні хвороби;
  • якщо в жінки рання менопауза чи взагалі відсутня менструація;
  • якщо незадовольняють показники спермограми.

Аналіз на каріотип передбачає забір венозної крові. Дослідження на каріотип триває 21 день. Проходити цей складний аналіз слід лише в клініках чи центрах, які спеціалізуються на генетичній діагностиці.

Читайте також