Головна Здоров'я Алергічний риніт: симптоми та лікування

Алергічний риніт: симптоми та лікування

mamabook
299 Переглядів
Беременность и астма

Беременность и астмаАлергічний риніт знаходиться у списку захворювань сучасності. Провокують алергічний нежить безліч факторів – від квітів до ліків.

Алергічний риніт – це група неприємних симптомів, які виникають, коли ваш організм піддається впливу певних алергенів. Самі по собі алергени, як правило, є нешкідливими речовинами (наприклад, пил або пилок), але у деяких людей вони викликають алергічну реакцію.

Коли організм контактує з алергеном, він виділяє гістамін – біологічно активну речовину, призначену для захисту організму від алергенів. Саме гістамін є причиною безлічі неприємних симптомів, серед яких і нежить, і чхання, і свербіння очей. Звичайно ж, це стан сильно впливає на якість повсякденного життя людини. Ось чому так важливо знати якомога більше про фактори ризику, симптоми і лікування алергічного риніту.

Алергени, що викликають риніт

Як правило, причиною виникнення алергічного риніту є пилок, пил, лупа тварин, котяча слина і цвіль. Серед усіх алергія на цвітіння є найпоширенішою. Пилок – один з найпотужніших алергенів, особливо сильно проявляє себе в певні пори року: пилок дерев і квітів найбільш небезпечний навесні, а трав – влітку і восени.
Фактори ризику алергічного риніту

Алергія може з’явитися у кожного, але, як правило, вона передається генетично. Ризик розвитку алергічного риніту збільшується, якщо ваші родичі теж страждали від цієї недуги, а особливо, якщо алергиком була мати.

Також є інші фактори ризику, які можуть викликати алергічний риніт або посилити вже наявну алергічну реакцію. Серед них: сигаретний дим, хімікати, низькі температури, вологість, вітер, забруднене повітря, лак для волосся, деревний дим, чад.

Симптоми алергічного риніту

Розпізнати алергічний риніт можна за наступними симптомами:

– Чхання;

– Нежить;

– Закладений ніс;

– Свербіж у носі;

– Кашель;

– Біль у горлі;

– Сверблячі і сльозливі очі;

– Темні мішки під очима;

– Часті головні болі;

– Алергічні прояви на шкірі, схожі на екзему (занадто суха, свербляча шкіра, можливо, з пухирями);

– Кропив’янка (червоні, іноді сверблячі шишки на шкірі);

– Надмірна втомлюваність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікування алергічного нежитю 

Лікування алергічного риніту

Як правило, для лікування цього алергічного стану використовують:

– Антигістамінні препарати;

– Протинабрякові засоби;

– Очні краплі;

– Нозальні спреї;

– Імунотерапію (ін’єкції алергену).

Антигістамінні препарати дуже ефективні в боротьбі з алергією, так як вони блокують вироблення гістаміну в організмі. Але перш ніж купувати антигістамінний засіб, ви обов’язково повинні проконсультуватися з лікарем.

Протинабрякові засоби використовуються протягом короткого періоду, щоб зняти закладеність носа і тиск на пазухи. Перед використанням даних препаратів також бажано проконсультуватися з лікарем, особливо, якщо ви страждаєте від підвищеного тиску.

Очні краплі і нозальні спреї використовуються час від часу, щоб полегшити симптоми алергії. Однак ними не можна користуватися постійно.

Також, якщо у вас сильна алергія, лікар може вам порадити імунотерапію. Це щеплення, що містять алергени, які вводяться в поєднанні з препаратами, що дозволяють контролювати алергічні симптоми. Таке лікування покликане зменшити імунну реакцію організму на певні алергени.

Профілактика алергічного риніту

Кращий спосіб уникнути алергії – почати боротися з нею до того, як з’являться перші її симптоми. Експерти рекомендують починати лікування ще до того, як, наприклад, настане сезон цвітіння.

Ще один ефективний спосіб боротьби з алергічним ринітом – уникати алергенів. Наприклад, в сезон цвітіння, намагайтеся рідше виходити з дому, приймайте душ відразу, коли приходите з вулиці. Якщо ж алерген у вас вдома, частіше робіть вологе прибирання, щоб позбутися пилу, плісняви та лупи домашніх тварин.

пазли, товар

Якісні дитячі іграшки від українських виробників (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також