Головна Здоров'я Операція – лікування врослого нігтя

Операція – лікування врослого нігтя

mamabook
113 Переглядів
Вросшие ногти

Вросшие ногти

Вростання нігтьової пластини, або оніхокриптоз, є поширеною проблемою, як в дорослому віці, так і у дітей. Як правило, ніготь вростає у в навколишньонігтьову шкіру великого пальця на нозі і стає причиною дискомфорту при ходьбі, а в запущених випадках, може перерости в значне болюче запалення пальця. Врослий ніготь може з’явитися в будь-якому віці. Оніхокриптоз вражає майже виключно великі нігті. Такий стан може спостерігатися з одного або обох країв нігтів.

Є багато факторів, які можуть спричинити таку патологію. Це і генетична схильність, і неправильний догляд за нігтями, гіпергідроз стоп,  і часто, носіння вузького взуття тривалий час. Неправильне обрізання нігтів є найпоширенішою етіологією врослого нігтя, оскільки це може призвести до появи гострого кута нігтя, що травмує прилеглі м’які тканини і визиває запалення.

Оніхокриптоз протікає у трьох стадіях, починаючи з найлегшої і закінчуючи важкою стадією. Врослий ніготь – це простий діагноз. Всі пацієнти відчувають біль у пальці ноги. Цей біль може бути причиною різних рівнів дискомфорту, починаючи від простих труднощів з ходьбою і закінчуючи повною нездатністю пересуватися. Варіанти лікування варіюються від консервативного лікування до обширних хірургічних підходів, залежно від тяжкості та стадії захворювання.

На першій стадії звернення до спеціаліста подолога – найкращий вихід. Початкова картина, що відповідає першій стадії, характеризується ознаками невеликого запалення в ураженому пальці ноги, незначним болем та набряком. У такому разі подолог скорегує вростаючий ніготь, правильно його прибравши, та можливо запропонує ефективний спосіб консервативного лікування, а саме, встановлення пластини або титанової нитки. Носіння корегуючої системи допомагає запобігти подальшому вростанню нігтьової пластини, але триває таке лікування досить довго, від декількох місяців до пів року.

Оніхокриптоз на другій та третій стадії вростання, може потребувати хірургічного втручання. Такий стан супроводжується гострою інфекцією з гнійними виділеннями та виразкою нігтьової складки, що викликає болючий набряк та чутливість. Хронічна інфекція третьої стадії призводить до утворення гіпертрофічної грануляційної тканини – «дике м’ясо». Встановити правильний діагноз може тільки лікар, як і рекомендувати подальшу лікувальну терапію. Діагностика врослого нігтя базується на клінічних ознаках і не потребує жодних лабораторних чи рентгенографічних досліджень.

Хірургічне лікування врослого нігтя –  це невелика амбулаторна операція, яка при правильному виконанні, дає майже 100% гарантію одужання. Хірургічні процедури при врослому нігті проводяться під місцевою анестезією. Хірургічне втручання полягає у видалення росткової зони вростаючої частини нігтя, при збереженні нігтьової пластини. Метод повного видалення нігтя давно не актуальний і практично не застосовується. Хірургічне видалення врослого нігтя проводиться також із застосуванням лазерних технологій. Це найбільш сучасний варіант лікування оніхокриптозу, при якому загоєння проходить швидше через припікаючу дію лазерних променів.

Лікар порекомендує профілактичні заходи для подальшого запобігання розвитку цієї патології. Загальні заходи щодо врослого нігтя включають носіння правильно підібраного за розміром взуття, а також правильну стрижку нігтів, це означає уникнення вигнутого зрізання бічних країв нігтьової пластини. Загальні заходи також повинні включати лікування основних захворювань, таких як ортопедичні проблеми стоп та грибок нігтів, які можуть сприяти розвитку оніхокриптозу.

Записатись по врослому нігтю Ви можете в медичні центри SENSAVI https://sensavi.ua/uk

Читайте також