Головна Здоров'я Ендометріоз: ознаки та причини захворювання

Ендометріоз: ознаки та причини захворювання

mamabook
172 Переглядів
диарея

диарея

Серед гінекологічних захворювань ендометріоз вважається одним із найрозповсюдженіших. Існує офіційна міжнародна статистика, згідно якої в межах 15% пацієнток має цей діагноз. Проте лікарі-гінекологи вважають, що ендометріоз зустрічається значно частіше. Проблема лише в тому, що не всі жінки регулярно відвідують лікарів з метою діагностики та профілактичних оглядів.

Саме тому ендометріоз нерідко виявляють вже на останніх стадіях, коли відчуття дуже болісні, а симптоматика яскраво виражена. Послуги клініки Феськова А.М. включають не лише консультації досвідчених фахівців, але й комплексний підхід до обстеження та терапії. До спеціалістів клініки можна звернутися з метою лікування ендометріозу, встановлення причин безпліддя, планування та ведення вагітності, сурогатного материнства та проведення ЕКЗ.

Ендометріоз – що це за діагноз?

Це гінекологічне захворювання, при якому ендометрій (тканину, яка вистелає матку), розростається поза межами органу. У цей процес можуть бути втягнуті яєчники та маткові труби, а також інші органи малого тазу.

У жінок з ендометріозом ці утворення піддаваються змінам під впливом гормонів,  які виникають під час менструації. Це може призводити до болю, запальних реакцій та утворення специфічних пухлин, що відомі як ендометріозні “плями” або “цисти”. Захворювання здатне впливати на репродуктивні функції пацієнтки.

узд

Які причини патології

Причини ендометріозу залишаються не до кінця вивченими. Існує декілька теорій, проте зазвичай причина розвитку патології не єдина, а відразу комплексна. Лише сучасна жіноча консультація у Києві дає можливість провести ретельну діагностику та встановити алгоритм розвитку захворювання в конкретної пацієнтки.

До головних причин ендометріозу фахівці відносять:

  • Ретроградна менструація. Ця теорія передбачає, що під час менструації кров з матки потрапляє в тазову порожнину, а не виходить через вагіну. Це може призвести до закріплення та зростання тканини поза маткою. Такі випадки поодинокі, проте можливі.
  • Генетична схильність. Є певні докази, що генетичні фактори можуть грати ключову роль у виникненні ендометріозу. Якщо в родині є подібні випадки, то з кожним новим поколінням по жіночій лнії ризики розвитку патології суттєво зростають.
  • Системні захворювання. Збої імунної системи може впливати на розвиток ендометріозу, оскільки нормальний імунний відгук порушений. Адже організм не здатен вчасно відреагувати на локальне запалення.
  • Захворювання ендокринної системи. Порушення гормонального балансу впливають на розвиток ендометріозу. Особливо небезпечним є такий стан, як домінування естрогенів.
  • Вроджені аномалії. Деякі жінки можуть мати вроджені аномалії, які зумовлюють неправильний розвиток ендометрію.
  • Загрозливі фактори. Чинники, які можуть збільшити ризик розвитку ендометріозу, включають ранній початок менструації, короткий менструальний цикл, нікотиновий дим, високий вміст жиру в харчуванні та пізня перша вагітність.

Вагітність

Симптоми ендометріозу

Патологія може проявлятися різними ознаками. Симптоми залежать від стадії патології, віку пацієнтки, її загального стану здоров’я.  Типові прояви ендометріозу:

  • Біль. Постійний або періодичний біль у тазу, який посилюється під час менструації.
  • Дискомфорт у момент інтиму. Біль або неприємні відчуття під час близькості.
  • Непередбачувані менструації. Звернути увагу потрібно на нестабільність менструації, порушення в графіку, надмірні кровотечі.
  • Біль під час сечоспускання.  Ендометріоз впливає на сусідні органи тазу, створюючи тиск і дискомфорт. Це і спричиняє больове відчуття під час відвідування туалету.
  • Біль у попереку. Може виникати біль або дискомфорт у нижній частині спини. І під час менструації він завжди посилюється.

Важливо відзначити, що симптоми ендометріозу можуть бути різними для кожної жінки, і необов’язково всі ознаки будуть присутні одночасно. Тож варто вчасно відвідувати гінеколога з метою профілактичного огляду та здачі контрольних аналізів.

Читайте також