Головна Здоров'я Отит у дітей: види та симптоми

Отит у дітей: види та симптоми

mamabook
104 Переглядів
лікар

лікарОдним із найрозповсюдженіших інфекційно-запальних процесів у дітей вважається отит. Розрізняються декілька видів захворювання в залежності від його локалізації – у середньому, зовнішньому або внутрішньому вусі. Якщо дитина постійно скаржиться на сильний біль, часто тримається рукою за вухо, то з малюком слід записатися не до педіатра, а до спеціалізованого лікаря. Діагностикою та терапією отиту займається дитячий лор Львів (також спеціаліста ще називають отоларингологом).

Що потрібно знати про дитячий отит, аби вчасно здогадатися про проблему та звернутися до фахівця?Убирает 2 неверных ответа

Розвиток отиту

Причиною запалення у вусі є активність інфекційних збудників. Важливо знати, що ними можуть виявитися патогенні мікроорганізми різних видів: бактерії, вірус чи грибки. Варто відзначити, що отит – типове захворювання для діток-дошкільнят. Пояснюється це ще несформованою вушною раковиною, яка поки що погано захищена від проникнення патогенів. Тому найчастіше від запалення вуха страждають дітки до 5 років.

Як розпізнати отит:

  • малюка турбує сильний біль у вусі;
  • гнійні, серозні або змішані виділення у вушному просвіті;
  • тимчасове погіршення слуху;
  • дитина постійно капризна;
  • неспокійний, поганий сон;
  • загальна слабкість.

Зовнішній отит у дитини

Цей тип отиту легко визначити за запаленню та гіперемії шкіри в зоні слухового проходу. Шкірка починає лущитися, облазити. З вуха з’являються виділення. На перших етапах захворювання дитина страждає від дуже сильного та різкого болю. Потім больовий синдром минає і з’являється закладеність у вусі. Якщо уражене лише зовнішнє вухо, то слух у малюка не погіршується.

Болить вухо

Середній отит

Дуже різкий розвиток і такий же стрімкий спад больових відчуттів. Дитина вказує, що простріли з’являються в момент покашлювання, ковтання їжі, позіхання. У цьому випадку спостерігається погіршення слуху, є шум у вухах, нерідко піднімається температура тіла. Також у малюка фіксують запаморочення, є значні виділення гною із вуха.

Внутрішній отит

Найважча та найнебезпечніша форма отиту, яка супроводжується сильною симптоматикою:

  • постійне запаморочення;
  • нудота;
  • можлива блювота;
  • помітна втрата рівноваги.

Слух також тимчасово погіршується, у дитини з’являється сильна фізична слабкість, сонливість. Ці симптоми пов’язані з інтоксикацією. Тож такий стан вимагає негайного звернення до лікаря.

Читайте також