Під час купівлі взуття особливу увагу потрібно приділити його якості ー перевірити матеріал, шви, підошву, оцінити комфорт і естетичні властивості моделі. Взуття з нерівним каблуком, незручним підйомом, жорстким задником призводить до порушень опорно-рухового апарату. Моделі з нитками, що стирчать, нерівними швами і нерівномірним фарбуванням виглядають неохайно і здешевлюють образ. Дефекти можуть бути не настільки явними, але всі вони впливають на те, наскільки вам комфортно і як довго ви будете носити взуття.
Обираючи якісні туфлі, кросівки або черевики, ви не тільки заощаджуєте бюджет, адже одна пара прослужить довгий час, але також робите внесок у збереження здоров’я. Пропонуємо детальну інструкцію, яка допоможе перевірити якість взуття і зробити вдалу покупку.
Зовнішній огляд
У пошуках якісної пари слід почати з візуального огляду. Недорогі черевики, туфлі або кросівки зі шкірозамінника на перший погляд можуть виглядати привабливо. Але варто піддати їх ретельному огляду ー тут же виявляться нерівні строчки, сліди клею або неякісна фурнітура. Саме тому потрібно детально дослідити пару ще в магазині, як зовні, так і всередині, візуально оцінити підошву.
Кілька правил, які допоможуть підібрати якісне шкіряне взуття:
- Ретельно огляньте поверхню виробу. Натуральна шкіра неоднорідна, на ній можуть бути невеликі вм’ятини і пори, хаотично розкидані поверхнею. Взуття повинно мати рівномірний колір, за винятком дизайнерських особливостей.
- Огляньте шви. Рядки мають бути рівними й акуратними, жодних ниток, що стирчать, і розривів. Орієнтовна довжина стібка має бути 2-3 мм, що вказує на його міцність.
- Перевірте підошву. Вона має бути досить гнучкою, щоб не викликати дискомфорту під час ходьби. Чоботи та черевики краще брати з рифленою підошвою для хорошого зчеплення з поверхнею. На підошві не повинно бути тріщин та інших пошкоджень і потертостей.
- Оцініть фурнітуру. Змійка має добре працювати, між нею і ногою обов’язкова наявність тонкої смужки шкіри. Шнурки без слідів зносу, металеві деталі без іржі та пошкоджень.
- Загляньте всередину. Ретельно огляньте устілку, а у випадку із зимовим взуттям ー хутряну підкладку. Вона не повинна линяти і залишати слідів при дотику.
Запах також є важливим індикатором під час вибору. Шкіряне взуття не має різкого запаху, на відміну від неякісного замінника. Якщо пара видає неприємний хімічний запах, він може посилюватися під час носіння. Також звертайте увагу на упаковку ー вона має бути цілою із зазначенням даних, які дублюються на взуттєвому ярлику.
Перевірка матеріалів
Взуття з натуральної шкіри залишається найбільш популярним варіантом на зиму і в міжсезоння. Шкіряні вироби добре зберігають тепло, не пропускають вологу, вони зносостійкі, довговічні та комфортні в носінні. Тому під час вибору пари потрібно обов’язково визначити ー шкіра перед вами чи її більш доступний і менш практичний аналог.
Як перевірити оригінальність кросівок, черевиків, туфель з натуральної шкіри:
- Натуральний матеріал м’який і еластичний. Якщо виріб зігнути, він не втратить форму ー на згині утворюються невеликі зморшки, які розпрямляються при розгинанні. На відміну від шкірозамінника, який легко деформується, на поверхні залишаються заломи і тріщини.
- Шкіра не має характерного різкого запаху, тоді як недорогий замінник може пахнути хімікатами. Запах може бути настільки стійким і неприємним, що його ви почуєте вже зайшовши в магазин ー це 100% підробка.
- Оцініть матеріал на дотик. Натуральна шкіра гладенька, може мати невеликі пори та тріщинки. Під час дотику через деякий час поверхня шкіри нагрівається і вона починає віддавати тепло.
- Зверніть увагу на колір моделі. Натуральний матеріал забарвлений рівномірно, без розводів і пропусків. Якщо провести серветкою по поверхні, на ній не залишиться слідів.
- Перевірка за допомогою води. Для тесту достатньо невеликої краплі. Натуральний матеріал її швидко вбере, залишивши вологий слід, з поверхні шкірозамінника крапля просто стікає.
- Знайдіть незакритий шов, якщо він є, щоб оцінити товщину і структуру матеріалу ー натуральна шкіра щільна й однорідна, тоді як з краю шкірозамінника можуть стирчати нитки, ворс, залишки волокон.
Часто виробники шкіряного взуття додають зразок матеріалу, який можна порівняти з поверхнею виробу. При виборі шкіряної пари обов’язково перевірте бирку виробника. На ній має бути зазначено, з чого зроблено верх, підкладку і підошву, а також компанію-виробника і країну виготовлення.
Можна запросити сертифікат якості в магазині й уточнити наявність гарантійного терміну, який дається при придбанні шкіряної моделі. Якщо виробник готовий замінити взуття, значить він упевнений у високій якості своєї продукції.
Перевірка відповідності розміру
Переконавшись у якості та автентичності матеріалу, залишається правильно вибрати взуття за розміром. Під час покупки рекомендується приміряти пару і пройтися магазином. Якісно пошитий виріб, підібраний за розміром, не повинен створювати дискомфорту, здавлювати пальці або натирати в області п’яти. Взуття не повинно бути занадто тісним і занадто вільним.
Натуральна шкіра еластична, тому пара може трохи потягнутися по ширині. Але по довжині потрібно вибирати в розмір або на пів розміру більше, якщо це черевики або чоботи на зиму. Зробіть кілька кроків, подивіться, як згинається виріб у ділянці пальців, переконайтеся, що матеріал верху досить комфортний, а підошва гнучка.
Якщо ви замовляєте оригінальні кросівки в інтернет-магазині, вибирайте пару за розмірною сіткою. Виробники завжди вказують відповідність довжини стопи певному розміру. Щоб правильно підібрати розмір, потрібно виміряти стопу і знайти потрібне значення в таблиці. Нову пару також можна вибрати за розміром старої, вимірявши устілку, або за даними на бирці.
Замовляти взуття краще в спеціалізованому магазині, де є можливість перевірити його якість, ознайомитися з сертифікатами та отримати гарантію. Співробітники магазину допоможуть у виборі моделі, враховуючи ваші уподобання.