Не секрет, що для покращення розмовної англійської потрібна регулярна практика. Але що робити, якщо у вас немає знайомих чи колег іноземцев, з якими ви зможете щодня розмовляти та застосовувати нові знання на практиці? В таких випадках стають в пригоді різні розмовні клуби. Вони допомагають:
- подолати мовний бар’єр;
- покращити вимову;
- прокачати аудіювання;
- використати нові знання з курсів в реальних діалогах;
- знайти нові знайомства;
- цікаво провести час з користю для іноземної.
Розмовний клуб — це тематична онлайн або офлайн зустріч групи людей, націлена на практику спілкування іноземною мовою, покращення певної лексичної теми або граматичного правила. Зазвичай групи підбирають з урахуванням рівня знання англійської учасників, є модератор, який контролює процес спілкування, та змога поспілкуватись як з носієм, так і з іншими людьми, які вивчають мову. Відвідування таких клубів здебільшого є частиною навчального процесу на курсах.
Про труднощі в покращенні розмовної англійської та їхнє подолання ми розповідали раніше, нижче детальніше розглянемо типи тематичних клубів та їхні особливості.
Відвідування розмовних клубів робить навчання різноманітним та цікавим, дає змогу на практиці відпрацювати нові знання
Розмовна англійська: які тематичні клуби відвідувати
Існує безліч різних розмовних клубів, які пропонують учасникам можливість практикувати спілкування англійською, наприклад:
- розмовні заняття — окремі уроки вашої групи з іноземним або українським викладачем на певну тему, можливість закріпити пройдений матеріал з підручника. Зазвичай є частиною навчального курсу, організовуються мовним центром, можуть входити в вартість навчання або сплачуватись окремо;
- книжкові клуби — учасники заздалегідь мають прочитати певну книгу, після чого збираються для обговорення. Це допомагає не тільки покращити розмовні навички, а й розширити кругозір та отримати нові знання, ідеї та перспективи. Книги для обговорення зазвичай вибирають з урахуванням рівня учасників;
- кіно-клуб — принцип заходу схожий з попереднім форматом, але фільм учасники переглядають разом, після чого починається обговорення. Зазвичай модератори пропонують теми для дискусій, дають змогу кожному висловити свою думку, обмінятися поглядами з іншими учасниками;
- квізи та настільні ігри — ще один тематичний формат, який поєднує навчання та дозвілля. Здебільшого їх організовують розмовні центри або корпоративні курси, прийняти участь можуть усі бажаючі, які підходять за заявленим рівнем англійської.
Це найпопулярніші види розмовних клубів, існує ще безліч авторських варіантів, які пропонують школи та центри англійської мови. Не соромтеся відвідувати їх, особливо якщо вони є частиною вашого навчання на курсах.