Підлітковий вік – це період інтенсивних фізіологічних та психологічних змін, який може супроводжуватися різними дерматологічними проблемами. Зокрема активна перебудова в роботі органів ендокринної системи чітко відображається на зовнішньому вигляді підлітка. І якщо дівчинка чи хлопчик схильні до емоційних хвилювань, стресу, підвищеної тривожності, то це дуже швидко змінює гормональний фон. Також батькам слід пам’ятати, що стан шкіри впливає на самопочуття та самооцінку підлітка. Аби мати гарний та здоровий вигляд, необхідний комплексний підхід: якісна доглядова косметика для підлітків, зменшення кількості простих вуглеводів у раціоні, достатня кількість фізичної активності, а також дотримання водного режиму.
Поширені проблеми шкіри у підлітковому віці
Із якими проблемами найчастіше зіштовхуються діти у віці 12-16 років? Як проявляються недоліки на шкірі і що їх може провокувати?
Акне (прищі)
Це одна з найпоширеніших проблем зі шкірою серед підлітків. Збільшення активності сальних залоз і гормональні зміни сприяють появі акне. Це може призвести до вугрових висипань, комедонів (чорних точок) та запалення шкіри обличчя.
Жирна шкіра
У підлітковому віці шкіра часто стає жирною через підвищену секрецію шкірного себуму. Жирна шкіра надмірно неестетично блищить, а також сприяє розвитку акне.
Сухість і подразнення
Незважаючи на жирність деяких ділянок шкіри, інші зони на обличчі можуть страждати від сухості, особливо навколо рота та носа. Часто суха шкіра з’являється на щоках. Це може бути спричинено факторами зовнішнього середовища, зловживанням косметичними засобами або неправильним доглядом за шкірою.
Надмірна пігментація
Деякі підлітки можуть стикатися з гіперпігментацією, тоюто зміною кольору шкіри, що проявляється в темних плямах плямах. Гіперпігментація може бути спричинена сонячними опіками, наслідком вугрових висипань, порушенням у роботі печінки. Зазвичай це буває, коли підліток зловживає їжею із фаст-фудів.
Алергічні реакції
У підлітковому віці шкіра може бути особливо чутливою до деяких інгредієнтів у косметичних засобах, тому можуть виникати алергічні висипи. Важливо знати, що дітям не підходить доросла косметика для щоденного огляду. Обирати потрібно спеціалізовані засоби, які орієнтовані на проблеми підліткової шкіри.
Себорейний дерматит
Нерідко підлітки можуть страждати від себорейного дерматиту, що характеризується сухістю, лущенням та запаленням шкіри на деяких ділянках обличчя та голови.
Для запобігання і лікування проблем зі шкірою важливо дотримуватися регулярного та відповідного догляду за шкірою, уникати ручного видалення прищів, захищати шкіру від сонця та вибирати відповідні косметичні засоби для свого типу шкіри. У разі серйозних проблем краще звернутися до дерматолога для консультації та лікування.
Правила догляду за шкірою для підлітків
Правильний догляд за шкірою в підлітковому віці є важливим, оскільки це допомагає зберегти здорові та чисті шкірні покриви, запобігає розвитку таких проблем, як акне та дерматит, сприяє збереженню здорового вигляду. Ось кілька кроків для правильного догляду за шкірою в підлітковому віці:
- Очищення. Це перший та найважливіший крок у догляді за шкірою. Рекомендується мити обличчя два рази на день. Використовуйте м’який очищувач, який підходить вашому типу шкіри. Уникайте агресивних миючих засобів, які можуть висушувати шкіру.
- Застосування тонера. Після очищення можна застосовувати тонер. Засіб допомагає збалансувати рівень pH, звузити пори та підготувати шкіру до нанесення інших видів косметики.
- Використання зволожуючого крему. Підліткам слід підтримувати вологу у шкірі та захищати її від сухості. Виберіть крем, який підходить вашому типу шкіри (жирний, сухий або комбінований).
- Захист від сонця. Незалежно від погодних умов, важливо застосовувати засіб з фактором захисту від сонця не менше, ніж SPF 30. Це допоможе запобігти появі пігментації та попередити ушкодження від ультрафіолетових променів.
- Застосування ексфоліанту. Додатково до повсякденного догляду регулярно (1-2 рази на тиждень) використовуйте м’який ексфоліант, який допомагає видалити ороговілі клітини шкіри та очистити пори.
- Не видаляйте прищі. Ручне видалення призводить до запалення та появи рубців. Для видалення прищів потрібно викорситовувати спеціальний інструмент.
- Питний режим та здорове харчування. Важливо пити достатню кількість води (1-1,5 л) та збалансовано харчуватися, оскільки це також впливає на здоров’я шкіри. Недостатня кількість вітамінів, мінералів провокує суху, тьмяну, уражену шкіру.
Загалом правильний догляд за шкірою включає регулярність, використання продуктів, які підходять вашому типу шкіри, та уникання зайвих та агресивних дій, які можуть завдати шкоди шкірному бар’єру. Не варто надмірно використовувати обігрівачі в кімнаті, бо вони провокують сухість шкіри. Також слід витирати обличчя лише одноразовоми серветками, щоб не провокувати появу запалень (прищів, вугрів).