Сучасні мікроскопи широко застосовуються в лабораторіях, лікарнях і університетах. Ці оптичні прилади створені, аби розглядати біологічні зразки з багатократним збільшенням. Вибір вдалого мікроскопу може виявитися непростим завданням через різноманіття представлених на ринку моделей. Кожен прилад має свої особливості в роботі, функціонал та технічні характеристики. Тому при виборі мікроскопа варто відштовхуватися від призначення робочого чи навчального обладнання. На сайті https://labstar.com.ua/microscope представлений великий вибір медичної техніки, включаючи сучасні та потужні мікроскопи. Дізнайтеся, на які параметри слід звернути увагу при виборі вдалої моделі.
Тип насадки
Мікроскопи можна поділити умовно на 4 категорії – у залежності від типу окулярної насадки. Від цього залежить ергономічність приладу та можливість мати більш розширені функції.
- Монокулярний. Призначений для спостереження одним оком. Такий прилад відрізняється невеликою вагою та доступною вартістю, але зручний лише для короткотривалих досліджень.
- Бінокулярний. Створений для роботи двома очима, що суттєво знижує навантаження на очі під час тривалих робіт. Такий тип оптичного приладу також підходить для стереоскопічного спостереження.
- Тринокулярний. Мікроскопи такого типу обладнані насадкою для спостереження двома очима, а також додатковим окулярним тубусом для встановлення цифрової камери з метою фото- та відеозапису досліджень.
- ЖК-екран. Мікроскопи із вбудованим екраном, на який виводиться зображення зразка. Це дозволяє вести спостереження кільком людям одночасно.
На сайті https://labstar.com.ua/ ви можете підібрати тип мікроскопу, який повністю відповідає вашим вимогам для роботи та навчання.
Тип мікроскопу
Обладнання можна розділити на два види – оптичні та цифрові мікроскопи. Їх відрізняє спосіб формування зображення. У цифрових у якості об’єктиву використовується камера, а в оптичних – система потужних лінз.
Кратність збільшення
Дуже важливий момент, який впливає на ціноутворення та, звичайно, якість отриманого зображення. Збільшення мікроскопа можна розрахувати за простою формулою: кратність об’єктиву множиться на кратність окуляра.
Стандартні мікропрепарати комфортна розглядати вже при збільшенні в 150-200 разів. Цього достатньо для навчальних цілей та більшості видів базових лабораторних аналізів. Для наукових досліджень таких показників, звичайно ж, недостатньо. Кратність у таких моделей вимірюється не сотнями, а тисячами разів.