Головна Здоров'я 5 аналізів, які варто щороку здавати кожній людині

5 аналізів, які варто щороку здавати кожній людині

mamabook
129 Переглядів
аналізи

генетичний тест

Щорічна диспансеризація – це ефективний превентивний метод для підтримання свого здоров’я. Як показує медична практика, навіть найскладніші хвороби легше попередити, ніж лікувати. У пацієнта, який ще на ранньому етапі дізнався про захворювання, є час, аби пройти повну діагностику та обрати оптимальні методи терапії. Проте не достатньо лише знати, які аналізи здавати. Важливо, аби вони були якісно проведені та інтерпретовані на основі сучасних знань. У лабораторії https://diagen.com.ua ви можете пройти як базові аналізи, так і специфічні, приміром, дослідження кишкового мікробіому чи розроблення генетичного паспорту харчування.

Які аналізи слід проходити, аби залишатися здоровим?

Загальний та біохімічний аналізи крові

Біохімія крові демонструє безліч прихованих моментів. І фахівець здатен це побачити ще до того, як пацієнт почне скаржитися та описувати симптоматику. Приміром, по крові визначають запалення в організмі, хронічну анемію, вірусне чи паразитарне навантаження. Аналіз крові може дати багато відповідей на запитання, чому ви часто страждаєте від застуд чи навіть швидко втомлюєтеся. Жоден етап діагностики сьогодні не обходиться без цього базового та одного з найголовніших видів аналізу.

аналізи

Загальний аналіз сечі

Головний аналіз, аби оцінити здоров’я сечостатевої системи. Перший показник, який інформує про проблеми з органами видільної системи, – це присутні лейкоцити в сечі. Зазвичай вони свідчать про такі запальні процеси, як цистит чи пієлонефрит. Присутність еритроцитів може демонструвати про механічні пошкодження тканин. Так відбувається, коли є сечокам’яна хвороба. Утворені конременти (камінчики) постійно травмують м’які тканини, що і провокує виділення крові.

Перевірка рівня глікованого гемоглобіну

Інсулінорезистентність – одна з найпоширеніших патологій сучасності. Аналіз на глікований гемоглобін дозволяє виявити, яким був рівень цукру в організмі протягом останніх 1-1,5 місяців.

У чому небезпека інсулінорезистентністі:

  • постійні стрибки рівня цукру в крові;
  • частий головний біль, мігрені;
  • неконтрольоване відчуття голоду;
  • швидкий набір зайвої ваги;
  • посилення хронічного запалення в організмі;
  • постійне хронічне виснаження ресурсів;
  • зростання синтезу інсуліну;
  • перебування пацієнта на межі діабету 2 типу.

щитовидка

Перевірка щитовидної залози

З усіх органів гормональної системи, напевно, щитовидку можна назвати найбільш вразливою. Вона реагує на стресові ситуації, надмірну кількість цукру в раціоні, дефіцит йоду, недосипання. Особливо вразливою вважається ця залоза в жінок. Тож робити контрольні аналізи потрібно не лише щороку, але й в гормонально значимі періоди життя: до вагітності та після, вихід із підліткового віку, в очікуванні початку менопаузи.

Печінкові проби

Печінка виконує одну з найважливіших функцій в організмі. Це детокс. Вона повинна в повному об’ємі розкладати всі речовини на метаболіти та виводити їх з організму або запускати в кровоток для будування клітин, гормонів, ферментів власного організму. Печінка – головна ланка в процесі травлення та засвоєння нутрієнтів із їжі, біодобавок. Від печінки залежить гормональний фон та рівень токсинів, чужорідних естрогенів в організмі. Тож печінкові проби дають гарне розуміння лікарю, які етапи потрібно корегувати.

Читайте також