Головна Релакс Корисно знати: правила догляду за контактними лінзами

Корисно знати: правила догляду за контактними лінзами

mamabook
87 Переглядів
линза

линза

Окуляри для зору вже не користуються великим попитом. Адже їм існує достойна та практична заміна – контактні лінзи. Вони зручні в користуванні та не обмежують рухи. Завдяки лінзам навіть при поганому зорі людина може повернутися до повноцінного життя. На відміну від окулярів, із ними можна займатися різними видами спорту, пірнати в басейн та приймати душ, безпечно керувати авто та комфортно читати книжки чи інформацію з моніторів гаджетів. Проте довговічність виробів залежить від якості догляду за ними. Як потрібно правильно чистити та зберігати лінзи для зору? Читайте у нашій статті.

4 правила, які не варто порушувати

  • Контакт із лінзами повинен відбуватися виключно сухою шкірою пальців. Перш ніж зняти чи поставити лінзи, руки слід ретельно очистити (мило чи рідкий дезінфектор), а потім скористатися сухою серветкою. Так ви захистите лінзи від занесення патогенних мікроорганізмів. Це також профілактика очних інфекцій, а сам виріб прослужить вам повний термін.
  • Зазвичай у пацієнтів відрізняються показники зору правого та лівого ока. Відповідно лінзи також різні. І щоб їх не переплутати, варто виробити чітку техніку постановки. Завжди починати ставити лінзи в одному порядку, а потім знімати також в одному поряду (приміром, спочатку ліве око, потім – праве). Така звичка спрощує вашу рутину та допоможе не переплутати лінзи.
  • Доки лінзи зберігаються в контейнері, вони очищуються. Тож для них категорично не підходить звичайна, навіть кип’ячена чи дистильована вода. Для виробів купується спеціальний розчин-дезінфектор. Він виконує функцію якісного очищення, але не містить сприт у складі, тож не подразнює слизову ока.
  • Не відкладайте процес очищення контактних лінз. Знімайте їх відразу, як повертаєтеся додому. І кладіть саме в призначений контейнер, а не якусь іншу ємність.

До речі, варто знати, що багаторазові лінзи не можна носити понад 24 години поспіль. Потрібен час на очищення виробу, а очам – для відпочинку.

линзы

Поетапність очищення лінз

Наші корисні поради допоможуть зорієнтуватися новачкам, як виглядає повна процедура щоденного догляду за контактними лінзами.

Дія 1. Щоразу перед тим, як покласти до контейнеру контактні лінзи, слід вилити старий дезінфікуючий розчин та налити до нього новий. Розчину потрібна така кількість, аби лінза повністю покривалася рідиною.

Дія 2. Коли лінзу вийняли пінцетом з ока, не можна відразу класти її до розчину. Спочатку розмістить у сухій чистій долоні. Полийте зверху дезінфікуючим засобом – і лише після цього перенесіть до контейнеру.

Дія 3. Друга лінза очищується за такою ж схемою. Не можна зберігати обидві лінзи в одній ємності! Контейнер здвоєний та передбачайте саме такий спосіб очищення та зберігання виробів для зору.

Читайте також