Сучасне комфортне життя передбачає щоденний контакт із безліччю механізмів. Вони спрощують нам життя, проте й вимагають дбайливого й уважного ставлення. Навіть у маленьких містечках дедалі більше з’являються нові багатоповерхові будинки. Тож сучасний ліфт стає нормою життя. Що батьки повинні розповісти дітям про поведінку під час перебування в ліфті, аби користування було безпечним для них?
Базові правила поведінки
Цими основними рекомендаціями не повинні нехтувати ні діти, ні дорослі.
Перше, на що завжди слід звертати увагу, – це розміщення порогу ліфта у рівень з підлогою. Вони повинні повністю зрівнятися. Буває, що кабіна ліфта зупинилася трішки вище чи нижче від підлоги під’їзду. Якщо ця різниця перевищує 20 см, то виходити з ліфта заборонено! Можна натиснути на іншу кнопку та спробувати поїхати на сусідній поверх. Якщо там ліфт стабілізується – вийти з кабіни. Якщо помилка в роботі повторюється, то слід викликати диспетчера.
Інші важливі правила:
- не можна притулятися до дверей ліфта під час руху;
- завжди потрібно слідкувати, аби одяг, сумки перебувала на відстані від розсувних дверей та не закрилися разом із ними;
- категорично заборонено перевантажувати ліфт – у кожній кабіні вказано, скільки людей може проїхати одночасно (або яку вагу він витримує, якщо перевозяться важкі предмети).
Якщо згадувати про правила безпечної поведінки в ліфті для дітей, то важливо наголошувати, що в кабіні не можна стрибати. Цього не слід робити ні під час руху, ні під час очікування. Перше, що стається в таких ситуаціях, – це зміщення кабіни ліфта відносно підлоги під’їзду.
Як діяти, якщо ліфт зупинився під час руху?
Таке трапляється, мабуть, із кожним у житті. І важливо, аби дитина не панікувала, а чітко знала, що слід робити в такій ситуації.
- натиснути кнопку екстреного зв’язку з диспетчером;
- не панікувати, доки їде майстер;
- не намагатися самостійно відчинити двері;
- не стрибати та не ходити по кабіні.
Найкраще – це сидіти чи спокійно стояти в ліфті, очікуючи на допомогу спеціалістів.
Батькам слід пам’ятати, що діти завжди наслідують їхню поведінку. Тож не варто вимагати від дітей дотримання правил поведінки, якщо тато чи мама самі порушують ці рекомендації. Окрім питання безпеки, слід розмовляти з дітьми про вандалізм, який часто вчинаяється підлітками. Роз’яснюйте, що не можна псувати власність. А ліфт не повинен бути місцем для ігор.