Поняття ПМС об’єднує в собі цілий комплекс неприємних симптомів, які жінки та дівчата можуть відчувати в більшій або меншій мірі перед настанням критичних днів. Розшифрування цієї абревіатури означає передменструальний синдром. В нашому матеріалі ми детально розберемо, які симптоми можуть бути ознакою ПМС, та як з ними боротися.
Які симптоми бувають при ПМС у жінок?
За статистикою більше 80% жінок хоча би раз відчували неприємні відчуття перед настанням чергової менструації, тож ПМС можна назвати однією з найпоширеніших жіночих проблем в гінекології. Всі їх можна поділити на дві великі категорії – психологічні ознаки та фізіологічні ознаки. Симптоми проявляються в середньому за 7-10 днів до початку менструації.
До психоемоційних розладів під час ПМС у жінок та дівчат відносять:
- Підвищення тривожності;
- Безпричинне роздратування;
- Порушення сну (безсоння, сонливість, неспокійний сон);
- Неуважність;
- Зниження уваги та концентрації під час виконання буденних робочих справ;
- Замкнутість (небажання спілкуватись);
- Різка зміна настрою.
Фізіологічні симптоми ПМС включають в себе:
- Порушення роботи кишківника (діарея або закрепи, метеоризм).
- Неприємні відчуття у молочних залозах. Жінки нерідко зауважують збільшення розмірів, набрякання та біль.
- Головні болі. Можуть супроводжуватись запамороченням та підвищенням температури.
- Висипи на шкірі. При ПМС з’являються, як правило, в гормонозалежних зонах (лоб, підборіддя, груди и т.д.).
- Набряклість. Під час ПМС у жінок часто затримується зайва вода в тканинах, що приводить до відчуття набряклості в ногах та інших частинах тіла.
- Болі у спині. Найбільше неприємних симптомів жінки відчувають у нижніх відділах хребта.
- Болі в животі. Як правило при ПМС, жінки відчувають біль внизу живота, а також вона може бути односторонньою в зоні одного з яєчників (правого або лівого).
Лікування та профілактика неприємних симптомів ПМС
В кожному окремому випадку сукупність неприємних симптомів може бути різною, від цього залежить і лікування. Якщо симптоми настільки яскраво виражені, що заважають вести звичайний спосіб життя, обов’язково проконсультуйтесь зі своїм гінекологом щодо комплексного обстеження та призначення лікування.
Якщо вам потрібно зняти больові відчуття під час ПМС в короткий термін, скористайтесь препаратами на основі нестероїдних протизапальних речовин. Переходьте за посиланням https://nph.ua/ru/tamipul-50406, щоб ознайомитись детальніше з дієвими лікарськими засобами від періодичних болей у жінок.
З розладами травлення, що спричинені ПМС, можна боротися за допомогою корекції харчування, та вживання трав’яних чаїв, які покращують роботу шлунку (ромашка, м’ята). Бажано не вживати напої з кофеїном, алкоголь та багато солі. Для покращення травлення рекомендуємо вибрати легкі страви з овочів, м’яса або риби, приготовані на пару або в духовій шафі. Якщо з’являється потяг до солодкого, замініть десерти на свіжі фрукти.
Бажано під час ПМС знизити фізичну активність і серйозні тренування (якщо такі мають місце) замінити на легку зарядку, плавання, прогулянки на свіжому повітрі. Також слід уникати стресових ситуацій, які можуть спровокувати емоційне збудження.
В тяжких випадках та за наявності сукупності складних симптомів ПМС лікар може запропонувати жінці гормональну терапію.