Головна Здоров'я Чому дієта не працює: пояснити здатна психологія

Чому дієта не працює: пояснити здатна психологія

mamabook
118 Переглядів
дієта

дієта

Сучасний світ нав’язує чіткі стандарти краси. І для більшості людей стрункість є ознакою не лише здоров’я, але й успішності в соціумі. Та в бажанні досягнути омріяної ваги й позбутися власних кілограмів ми нерідко втрачаємо себе. А головне – забуваємо, що надмірна вага може бути продиктована психосоматикою, а не реальними проблемами з метаболізмом. Якщо вас турбує проблема власної ідентифікації, ви не можете полюбити та прийняти себе, радимо звернутися за консультацією до фахівців. Чудові психологи Гречаник в Києві спеціалізуються не лише на сімейні, але й індивідуальній психотерапії.

А ми підкажемо, які приховані психологічні проблеми дійсно можуть не давати можливості худнути.

Шукайте причину

Головна помилка в тому, що більшість людей просто намагається скинути зайву вагу, та ще й у будь-який спосіб. Натомість слід зрозуміти причину, через яку зайва вага повертається знову й знову.

дієта

Вивчіть себе

До того моменту, доки не людина не знайде емоційний зв’язок та постійний потяг до їжі, практично неможливо досягнути ідеальної ваги та схуднути.

Стати причиною зайвих кілограмів на психологічному рівні може будь-яка подія, які ви витіснили чи не пережили.

Що може бути причиною саме у вашому випадку:

  • Заборона на певний вид емоцій (табу часто накладають батьки).
  • Сильний страх, спровокований конкретною ситуацією в минулому.
  • Потяг до надмірного задоволення до смаку їжі (наприклад, замість повноцінного інтимного життя).

Бувають випадки, коли надмірна вага жінки ставала захистом від надмірної чоловічої уваги. Це несвідома поведінка, бо жінка дуже соромилася чи боялася спілкування з протилежною статтю.

Депрессия

Психологічна вигода

Пам’ятайте! Зайва вага – це завжди самозахист. Чимало людей отримує психологічну користь із зайвих кілограмів. Наприклад, постійну турботу та увагу від рідних, допомогу в побутових питаннях. Це можливість, аби вас пожаліли. Отже, втративши зайву вагу, ви втрачаєте й зону комфорту. І підсвідомо знову гладшаєте.

Їжа = любов

Смачна їжа – це завжди замінник любові. Малюки смокчуть молоко матері, відчуваючи його тепло, бачать материнську посмішку, блиску в очах, чують рідний голос, дослухаються до серцебиття. І це важливе відчуття захищеності. На підсвідомому рівні у дорослому житті хочеться відновити ці емоції.

Варто додати, визнати й зрозуміти свої психологічні проблеми – велике досягнення. І більшість не здатні помітити зв’язку чи навчитися себе критикувати об’єктивно. Тож варто довіритися професійному психотерапевту, аби назавжди вирішити для себе емоційну прив’язку до їжі.

Читайте також