Гармонійне становлення особистості, вміння розбиратися в своїх почуттях, емоціях, вчинках – навички, що не з’являються у нас з народження, а формуються протягом усього життя. Іноді тільки погляд з боку здатний виявити проблему в психоемоційному стані. Тому ми всі періодично потребуємо психологічної допомоги. З якими ж проблемами варто звертатися до психолога?
Коли йти до психолога
Професійна психологічна допомога потрібна всім нам в певні життєві моменти. Люди, які регулярно проходять психотерапію, легше переносять стреси, вміють аналізувати життєві ситуації і робити з них правильні висновки. Якщо ви ще ніколи не були у психолога, можна записатися на онлайн-консультацію по скайпу на сайті https://upsihologa.com.ua/konsultacii-Skype-Icq.html. Тут є можливість вибрати конкретного фахівця, якому ви зможете довіритися і почати з ним працювати над власними проблемами.
Звертатися до фахівця слід в таких випадках:
- проблеми на роботі;
- відсутність перспектив у професійній сфері;
- невміння налагоджувати комунікації з оточуючими;
- проблеми в особистому житті;
- конфлікти в сім’ї;
- проблеми в спілкуванні з дітьми.
Це найпоширеніші причини відвідування психологів. Спеціаліст вас вислухає, потставить уточнюючі запитання. Практика показує, що для пошуку вирішення проблеми людині іноді треба тільки проговорити цю проблему вголос. Тоді все стає на свої місця, з’являється чіткий план подальших дій. Але ми не хочемо перекладати свої проблеми на оточуючих, близьких людей, тому з ними варто звертатися до психолога або психотерапевта.
Часто до таких фахівців приходять люди у важкому психоемоційному стані, наприклад, після розлучення. Не має принципового значення, хто став ініціатором розриву відносин, психологічна допомога в цей період може бути потрібна обом партнерам. У кожного з них є образа, злість, гнів, нерозуміння мотивації вчинків іншої людини. І тільки в присутності третьої незалежної сторони можна розібратися в своїх проблемах, щоб потім будувати адекватні взаємини в новому руслі. Обов’язково потрібно відвідати сімейного психолога в період розлучення, якщо у вашій родині є діти, адже вони найбільше страждають через конфлікти в родині.
Як вибрати хорошого психолога
Щоб вибрати хорошого психолога, який вам допоможе впоратися з життєвими проблемами, необхідно спочатку зрозуміти, чи відповідають його життєві цінності вашим. На сайті https://upsihologa.com.ua/ask/ є можливість задати питання фахівцям, отримати розгорнуту відповідь. Тут ви можете описати життєву ситуацію, конкретну проблему, отримати вичерпні відповіді про те, як вести себе далі, що робити, відразу від декількох експертів. Це вже допоможе прийняти рішення, з ким працювати.
Серед інших чинників, які важливі при пошуку фахівця, виділяють наступні:
- освіта;
- досвід;
- навички роботи з пацієнтами різних категорій;
- членство в профільних організаціях і спільнотах.
Хороший психотерапевт ніколи не зупиняється у своєму розвитку, вдосконаленні професійних навичок. Якщо фахівець постійно відвідує тренінги, семінари, майстер-класи, це вагомий плюс. Імовірність того, що він застосовує у своїй практиці сучасні методи терапії, які дають позитивний результат, зростає.