Сечоспускання є складним процесом, в якому задіяно багато структур в організмі. У дітей контрольоване сечоспускання розпочинається лише з того моменту, коли до цього процесу «підключається» головний мозок і виникає умовний рефлекс.
У нормі сеча, яка назбиралася в сечовому міхурі, тисне на його стінки, провокуючи подразнення рецепторів. Сигнали доходять до головного мозку, дитина прокидається з думкою, що хоче в туалет.
Проте від впливом багатьох факторів цей процес може дати збої – тоді й виникає енурез.
Причини дитячого нетримання сечі:
- Уповільнення розвитку церебральних центрів сечоспускання. У нормі від 2 до 4 років остаточно формуються нервові центри, які контролюють процес сечоспускання.
- Наявність захворювань сечостатевої системи. Призвести до нетримання сечі можуть вроджені чи набуті патології видільної та статевої систем, Наприклад, аномальна будова сечовидільного каналу (його звуження), наявність запалень (цистит, пієлонефрит тощо).
- Ендокринні порушення. Деякі гормональні захворювання можуть провокувати енурез. Наприклад, цукровий діабет, гіпотиреоз, гіпертиреоз.
- Вплив стресу. При перенесенні дитиною психологічних трав розвивається вторинний енурез. Найчастіше до патології призводять: розлучення батьків, переїзд, зміна дитячого саду/школи, поява нового члена родини, конфлікти з однолітками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини циститу в дітей