За статистикою, кожна п’ята дитина хоча б раз у житті має педикульоз – зараження вошами. Нерідко підселення паразитів буває повторним. Навіть після виведення вошей гниди можуть залишатися на гребінцях та шапках, подушках, тож через декілька тижнів батьки знову знайдуть укуси на голові дитини.
Як ефективно та гарантовано вивести вошей в дитини? Ось детальна пам’ятка для батьків.
Придбати ефективний засіб
Як тільки ви знайшли вошей, не затягуйте процес та якнайшвидше придбайте в аптеці спеціальний засіб. Зручна форма – спреї. Зверніть увагу, оброблення повинно бути ретельним і повторним через 7 днів. Тому для дівчаток однієї упаковки засобу завжди недостатньо.
Ефективні препарати від педикульозу: «Паранікс» (Paranix), «Лавінал» (Lavinal), «Параплюс» (ParaPlus). Дійте чітко за інструкцією. Вона деталізована і добре прописаний алгоритм дій кожного препарату.
Рекомендації:
- Шкодувати засобу не варто – інакше економія призведе до необхідності знову боротися з паразитами. Обробляти волосся й шкіру голови слід ретельно. Довге волосся слід заприскувати по всій довжині.
- В залежності від виду препарату, тримати його на волоссі слід 20-40 хвилин. Посилити ефект допоможе поліетиленова шапочка чи волосся, загорнуте в рушник.
- Усі препарати достатньо токсичні. Аби дитина не надихалася зайвої хімії, процедуру слід проводити в добре провітрюваному приміщенні. В ідеалі – на вулиці. Також можна вийти на балкон чи в під’їзд.
Полоскання оцтом
Сама по собі процедура не ефективна на 100%. Тож використовувати лише ополіскування оцтовою водою не дасть гарантованого результату. Але це дуже дієвий спосіб, якщо проводити комплексне лікування від педикульозу.
Отже, після використання препаратів слід помити волосся звичайним шампунем і зробити ополіскування. Приготуйте розчин із розрахунку: 2 л води + 100 мл оцту. Такою водою ретельно промийте волосся, особливо коріння. Змивати оцет водою не можна! Запах вивітрюється самостійно на наступний день. Після промивання підсушіть волосся рушником та розчешіть ретельно чистим гребінцем.
Для профілактики повторне ополіскування проводять через 5 днів.
Ретельна боротьба
Достатньо пропустити одну гниду, аби зараження розпочалося повторно. Тому наберіться терпіння й декілька тижнів контролюйте стан шкіри дитини. Правила, які допоможуть вам гарантовано позбутися шкірних паразитів у дитини.
- Ретельне оброблення аптечним препаратом.
- Після цього промивання оцтовою водою.
- Щодня ретельні вичісування гребінцем із дрібними зубцями. Зазвичай такий гребінець уже йде в наборі з аптечним препаратом. Дрібні зубці допомагають захопити гнід і вошей – як мертвих, так і живих. Якщо знаходите гниду на волосині, то вбийте її, затиснувши між нігтями. Ви обов’язково повинні почути клацання.
- Через 5-7 днів проведіть профілактичне ополіскування оцтом.
- Разом із аптечним спреєм варто купити й лікувальний шампунь того ж виробника. Якщо ви пропустили паразитів при обробленні волосся, то миття шампунем гарантовано вб’є решту живих гнид. Таким шампунем слід користуватися декілька тижнів.
- Важливо! Обробляти спреєм потрібно всіх членів родини – навіть якщо вошей знайшли лише в дитини.
- Також обробити спреєм потрібно всі головні убори дитини, подушки. Відразу ж змінити всю постіль, попрати після оброблення шапки й речі з капюшонами.
- Додатково простерилізуйте всі предмети гігієни для волосся – резинки, заколки, гребінці.
- Якщо якість предмети чи речі ви не можете попрати, то їх слід скласти в поліетиленовий пакет і відправити в морозильник на цілу ніч.
До речі! Домашні тварини не є переносниками педикульозу. Людські воші не паразитують на тваринах. Тож обробляти собаку чи кішку антипаразитарними засобами не потрібно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядають воші, гниди – фото, опис