Гастрит – одне із найрозповсюдженіших захворювань шлунково-кишкового тракту в дітей. Найчастіше страждають школярі. Для гастриту характерне запалення слизової шлунку.
Види гастриту
Патологія може бути гострою чи хронічною. Небезпека захворювання в тому, що порушені функції травлення та можливий розвиток серйозних ускладнень. Якщо гастрит не лікувати, то він у хронічній формі переходить в доросле життя.
Як розпізнати гастрит у дитини
Через запалення слизової оболонки шлунку розвивається місцевий набряк із порушенням функцій. Знижується секреція ферментів та погіршується травлення. Виникає чимало клінічних ознак гастриту:
- Болить живіт. Біль посилюється, коли дитина голодна, оскільки концентрований шлунковий сік роз’їдає пошкоджену слизову оболонку.
- Погіршення апетиту.
- Роздратованість.
- Білий наліт на язику.
- Неприємний запах з рота (гнилісний).
- Нудить, буває рвота – це вже ознаки важкої стадії захворювання.
Через порушення нормального процесу травлення та зниження апетиту дитина починає менше їсти. Спостерігається нестача вітамінів і мінералів, що призводить до вторинних симптомів:
- Бліда шкіра.
- Погіршення стану волосся, нігтів.
При тривалій відсутності адекватного харчування дитина починає втрачати вагу, розвивається анемія, знижується артеріальний тиск, підвищується частота серцевих скорочень.
У випадку приєднання бактеріальної інфекції підвищується температура тіла до 39-40 градусів. Такі діти потребують негайної госпіталізації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти найкорисніші для мікрофлори кишечнику