Лікування вітряної віспи має виключно симптомний характер. Тобто всі дії спрямовані на те, аби полегшити стан хворого та прискорити процес загоєння шкірних висипів.
У продромальному періоді призначаються жарознижуючі препарати, а при сильному свербінні висипів – антигістамінні засоби. Це можуть бути таблетки, мазь чи гель. Дещо полегшити стан дитини можуть противірусні препарати.
Чим мазати висипи
Головний принцип терапії – це оброблення висипів антисептичними й підсушуючими засобами. Це допоможе уникнути занесення вторинної інфекції та прискорить процес загоєння. Також завдяки цим засобам на шкірі не залишаються рубці.
Часто батьки за звичкою використовують зеленку. Проте є більш ефективні та сучасні засоби – «Фукорцин», «Циндол», «Банеоцин».
Якщо сип при вітрянці з’явилася в роті, то лікарі призначають знеболюючі гелі та інші препарати з ефектом знезараження. Важливо знати, що неприпустиме самолікування вітрянки. Хвороба дуже небезпечна вторинними інфікуваннями та численним ускладненнями, розпізнати які на ранній стадії здатен лише фахівець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей