Один із важливих моментів в обряді хрещення – це вибір церковного (хрестильного) імені. Друге ім’я для хлопчика чи дівчинки обов’язково потрібно обрати з православного календаря – це імена з Святцями. І перш ніж хрестити малюка, священик обов’язково читає спеціальну молитву про оголошення хрестильного імені.
Що робити, якщо імені немає в Святцях? Чи можна хрестити дитину подвійним іменем, як прийнято в Західній Європі та США?
Імена з точки зору православної віри
Якщо в католиків та протестантів при хрещені допустиме подвійне ім’я (наприклад, Ганна-Марія), то православна церква допускає хрещення єдиним іменем. Якщо дівчинка у звичайному житті має подвійне ім’я, то батькам доведеться обрати, як її назвуть при таїнстві – Ганна чи все-таки Марія.
Різниця імен
Дуже часто хрестильне ім’я та в звичайному житті відрізняються. Наприклад, рідкісні та більш сучасні імена (Поліна, Аліса) відсутні в Святцях. У такому випадку дитині для хрещення обирають з православного календаря ім’я по даті народження.
Де використовується друге (церковне) ім’я?
Батьки повинні запам’ятати, як дитина була названа при хрещені. І хлопчик чи дівчинка, підростаючи, повинні знати свої церковні імена. Хрещені батьки, коли моляться чи ставлять свічки за здоров’я дитини, замовляють записки в церкві, обов’язково вказують саме церковне ім’я дитини. Коли малюк виросте, то під час вінчання священик також буде називати лише церковні імена нареченої та нареченого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ віри” українською мовою