Головна Світ мами Як просто оформити дозвіл на вивезення дитини за кордон

Як просто оформити дозвіл на вивезення дитини за кордон

mamabook
110 Переглядів
рюкзак

рюкзакДитина може поїхати в іншу країну – подорожувати, навчатися чи лікуватися – з одним із батьків лише зі згодою іншого. Для цього оформлюється спеціальний дозвіл. Він видається не лише парам, які розлучилися. Інколи матуся їде відпочивати з дітьми, а батько залишається на роботі в Україні. У такій ситуації оформлення дозволу також необхідно. Як отримати такий документ швидко чи без суперечок, читачам нашого сайту підкаже адвокатське бюро Мельника Федора – експерт з сімейного права.

Чи всім дітям потрібен дозвіл?

Йдеться про отримання документа, в якому офіційно дозволено вивезення неповнолітньої особи за межі України. Незалежно від того, ви їдете до родичів у Білорусію чи летите на відпочинок у далеку Індонезію. Якщо в сім’ї декілька неповнолітніх дітей, то дозвіл видається на кожну дитину окремо.

Як відбувається підготовка дозволу на вивезення дитини?

В Україні, як і в більшості країн світу, діють особливі законодавчі норми стосовно подорожі дитини по світу. Доки діти не досягли статусу повнолітніх громадян України, за нього відповідають батьки – тато й мама. Відповідно, саме вони повинні подбати про підготовку спеціального дозволу, яке оформлюється за стандартною встановленою формою.

Варто зазначити, що документ слід оформити незалежно від мети подорожі дитини. Адже цілі поїдки можуть бути різні.

У яких випадках оформлюється документ на вивезення неповнолітнього:

  • Відпочинок.
  • Навчання.
  • Лікування.
  • Освітні олімпіади.
  • Спортивні змагання.
  • Туристичні екскурсії.

Аби отримати документ, батькам слід звернутися в нотаріальну контору.

документи

Який порядок оформлення дозволу

Якщо двоє з батьків мають можливість разом прийти до нотаріуса, дозвіл оформлюється спільно. Інколи мати й батько проживають або тимчасово знаходяться в різних містах України. Як діяти в такому випадку? У такій ситуації слід скласти документ від кожного з батьків. Інколи додатково вимагається оформлення пари копій заяви. Готується таким документ для дітей, які є громадянами України. На інших дітей діє законодавство країн, громадянами яких вони зареєстровані.

Як виглядає дозвіл на вивезення

Це офіційний документ, що завірений підписом і печаткою нотаріуса. Ці дії передбачають підтвердження того факту, що в документі проставлені дійсні підписи двох сторін – батька й матері. Також у дозволі вказуються дати: коли документ вступає в силу і до якого моменту він буде дійсним.

європа

Додатково в документі прописуються й деталі подорожі дитини/дітей:

  • Країна чи країни, які вони планують відвідати.
  • Мета поїздки.
  • Додаткові нюанси, які обидві сторони вирішили внести в умови дозволу на виїзд.

Як довго оформлюється дозвіл

Для отримання офіційного документу достатньо відвідати нотаріуса один раз. Видається дозвіл дуже швидко – за півгодини.

Читайте також