Головна Здоров'я Розшифровування аналізів: високий або низький рівень білірубіну в крові

Розшифровування аналізів: високий або низький рівень білірубіну в крові

mamabook
329 Переглядів
аналіз

аналізБілірубін – один із головних та дуже інформативних біохімічних показників, який може дати відповідь на запитання, наскільки добре працює ваша печінка.

Що таке білірубін

Це речовина, яка утворюється при розпаді еритроцитів безпосередньо в крові. Після цього білірубін потрапляє у печінку, проходить стадії оброблення та виділяється разом із жовчю у кишечник.

Норма білірубіну

Для дорослої людини ці показники повинні бути в межах 3,4 – 17,1 мкмоль/л. Зверніть увагу! Чим менша дитина, тим рівень білірубіну в крові буде вище.

Чому підвищений білірубін

Якщо спостерігається підвищений рівень білірубіну в крові, то він зафарбовує шкіру й слизові оболонки (наприклад, очей) у різні відтінки жовтого кольору. Зазвичай візуально помітити жовтизну шкіри чи склер можна при показниках, коли білірубін вже вище 68 мкмполь/л. Діагноз «жовтуха» лікарі ставлять попередньо, доки не з’ясують причину підвищення білірубіну.

Адже проблема може виникнути на багатьох етапах розпаду та транспорту білірубіну: кров – печінка – жовч – кишечник.

Чому понижений білірубін

Такий показник в аналізах зустрічається крайнє рідко. Більше того, лікарі не інтерпретують його як ознаку будь-яких порушень.

Важливо знати

Коли білірубін потрапляє до кишечнику, корисні бактерії нашої мікрофлори вступають з ним у реакцію. Утворюється нова речовина – стеркобілін. Вона виводиться з калом та забарвлює його в темний колір. Тож насторожувати повинна раптова зміна калу. Якщо він став абсолютно світлим (жовтуватим, зеленуватим), це може свідчити про падіння рівня білірубіну в крові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розшифровування аналізів: високий або низький рівень амілази

плашка

Читайте також