Не варто думати, що гастрит – виключно «доросле» захворювання. Це настільки поширена проблема шлунку, що, на жаль, нерідко зустрічається і в дитячому віці. Чому він розвивається і як лікують гастрит у дітей?
Що таке гастрит
Це запалення слизової оболонки шлунка, яке з часом призводить до збоїв у його роботі. Гастрит буває гострим і хронічним. І саме хронічний найчастіше діагностують у дітей.
Сучасні методи діагностики дозволяють помітити гастрит у дитини на ранніх стадіях. Важливо знати, що це захворювання дуже серйозне, але ефективно лікується.
Причини гастриту в дитини
Збудником гастриту найчастіше є бактерія хелікобактер пілорі. Вона запускає запальні процеси в шлунку. Симптоми можуть не проявлятися роками, але раптове зниження імунітету (грип, бронхіт) призводять до записку хвороби.
Ще одна причини розвитку гастритів – неправильне харчування. Дитина повинна харчуватися за графіком, без пропусків прийомів їжі. В її раціоні повинно бути мінімум смаженої, гострої, солоної їжі та консервації. Про фаст-фудну їжу взагалі слід забути раз і назавжди. Снеки, солодощі, газовані напої, майонези й чіпси – усе це провокує гастрит.
Інші причини гастриту в дитини:
- Відстуність режиму харчування.
- Гормональні зміни (наприклад, підвищене секреція шлунку в підлітковому віці).
- Постійне переїдання.
- Харчові алергії.
- Часті стреси, нестабільний емоційний стан.
Симптоми гастриту
Головна ознака гастриту – ниючий біль у верхній частині живота, ближче до ребер. Він виникає після їжі, але спочатку може бути лише дискомфортом. Тому слід звертати увагу й на інші ознаки:
- Неприємний кислий запах з рота (незалежно від того, як часто чи якісно дитина чистить зуби).
- Відсутність апетиту.
- Швидке насичення під час їжі (відчуття, що шлунок переповнений).
- Відрижка, печія.
Як перевіряють гастрит у дитини
Для точного діагнозу проводиться аналіз на хелікобактер та запальні процеси, а також за допомогою гастроскопії.
Лікування гастриту в дитини
У випадку виявлення патогенної бактерії лікарі призначають спеціалізовані антибіотики. До речі, обстеження в цьому випадку призначається всім членам сім’ї. Адже хелікобактер передається через спільний посуд, немиті руки, поцілунки.
Що призначають дитині:
- Дієту (без смаженого, гострого, пряного тощо).
- Суворий режим харчування, прийом їжі за розкладом.
- Спокійна атмосфера вдома, вирішення психологічних проблем дитини.
- Повноцінний сон.
- Регулярні візити до гастроентеролога.
Лікарі додатково можуть призначити физіолікування (наприклад, терапію магнітом), що зменшить біль і прискорить процес загоєння слизової шлунку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти найкорисніші для мікрофлори кишечнику